Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2009 » Listopad:

Hradec je nejlepší město pro rodinu (Jičínský deník)

Metropole kraje zvítězila v celostátní soutěži. Zabodovaly i Police a Nové Město nad Metují

Letos Hradec ve finále porazil Most, Havířov a ostravskou část Poruba. "Neznamená to, že je tady všechno na jedničku. Máme řadu věcí, které bychom měli začít dělat nebo dokončit. První místo je pro vedení města obrovským závazkem, " uvedl náměstek primátora Martin Soukup. O vítězství rozhodla porota. Hradec uspěl například díky systému startovacího bydlení, rekonstrukcím a otevřenosti školních hřišť, nízkopodlažním autobusům, vybavení škol i díky projektu Internet pro seniory. Zástupci města převzali od ministra práce a sociálních věcí Petra Šimerky diplom, plastiku designéra Rony ho Plesla a milion korun. "Hradec se mi vždy líbil. Kdysi jsem tam jezdil rád nakupovat. Městu přeji, aby si umístění udržel, a obyvatelům, aby se tam cítili stále lépe, " řekl. V kategorii od dvou do pěti tisíc obyvatel zabodovala také Police nad Metují, mezi městy od pěti do deseti tisíc skončilo na druhém místě Nové Město nad Metují.

Zdroj: Jičínský deník

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 27.11.2009

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 20.2. 2018 000 22:35.