Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2009 » Listopad:

Rok poté: většina lidí z porcelánek práci má (MF Dnes)

"To, že se do práce vrátila skoro polovina zaměstnanců, je úspěch," řekl včera ředitel karlovarského úřadu práce Kamil Řezníček.

Společnost Thun 1794, kterou nyní tvoří pět závodů bývalého zkrachovalého KP, očekává, že se jí podaří letos hospodaření skončit s mírným ziskem. Do černých čísel se dostala už po dvou měsících od obnovení výroby. Podařilo se rovněž navázat spolupráci s většinou původních zákazníků. "V současnosti máme například v Nové Roli už 328 zaměstnanců, v Lesově 106 a v Klášterci je jich 240," uvedl předseda představenstva Michal Bíman.

Hromadné propouštění bylo jedním z nutných kroků při insolvenčním řízení a bývalý generální ředitel KP Vlastimil Argman vloni 25. listopadu uvedl, že KP chce ale dále vyrábět a závody udržet. Jenomže už 10. prosince poslal Městský soud v Praze KP do konkurzu. Podle Řezníčka pak bylo jasné, že je pouze otázkou času, kdy se začne v porcelánkách skutečně propouštět.

Spásou jsou noví majitelé Že zánik KP neměl nakonec pro region vážné důsledky, ovlivnil podle Řezníčka poměrně rychlý prodej bývalých závodů KP novým vlastníkům. Největší závody v Nové Roli, Lesově a v Klášterci koupila společnost Hengis a letos v polovině května začala obnovovat výrobu pod novým názvem Thun 1794. V červnu byla oživena produkce i v chodovské porcelánce, kterou koupila firma Epiag Lofida Dalovice. "Ve většině případů nabíraly porcelánky nazpět lidi, kteří v nich pracovali před konkurzem," dodal Řezníček.

Většinou šlo o dlouholeté zkušené zaměstnance. S tím, jak bude Thunu přibývat zakázek, bude ještě lidi nabírat. Bíman však upozornil na to, že už jich příliš nebude. "Tolik lidí, kolik kdysi pracovalo v KP, už nikdy nezaměstnáme," podotkl.

Zdroj: MF Dnes

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 26.11.2009

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 21.2. 2018 000 10:03.