Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2009 » Listopad:

Havířov je přátelský rodině (MF Dnes)

V kategorii měst nad padesát tisíc obyvatel soutěžilo spolu s Havířovem dalších šestnáct měst, Havířov nakonec ve finálovém kole skončil třetí, v kraji je ale jediný, kdo skončil na pomyslných stupních vítězů.

Havířov porazil řadu měst, například i Ostravu-Porubu "Do samotného finálového kola jsme postoupili spolu s Ostravou-Porubou, Hradcem Králové a Mostem," řekla mluvčí Havířova Jana Pondělíčková.

Porota soutěže hodnotila například dostupnost a vybavenost škol a školek, typ a počet zařízení pro rodiny, podporu sportovních a mimosportovních organizací, vysokých škol, stav nemocnic, možnosti pro rekreace seniorů a rekondiční pobyty dětí, bezbariérovost, infrastrukturu, nasvětlování přechodů pro chodce, zajištění dopravy nebo počet hřišť a parků.

Havířov za celkové třetí místo v soutěži získá diplom a šek neboli příslib neinvestiční dotace na podporu rodiny.

"Umístění v této celostátní soutěži mezi třemi nejlepšími je pro naše město velký úspěch, který deklaruje úroveň města v oblasti péče o občany. Samozřejmě je to pro nás i závazek, abychom se problematice rodiny věnovali i v budoucnu, a to neméně pečlivě," uvedl náměstek primátora Bronislav Bujok. Získáním třetího místa má Havířov nárok na předložení dotační žádosti o poskytnutí neinvestiční dotace ministerstva ze státního rozpočtu.

"Jedná se o 400 tisíc korun, které bychom chtěli v příštím roce využít na podporu prorodinných aktivit," dodala mluvčí Havířova Jana Pondělíčková. Celkem se soutěže zúčastnilo podle informací ministerstva práce a sociálních věcí přes 180 měst. Hodnotící tým ministerstva strávil více než měsíc osobními návštěvami obcí, které postoupily do druhého kola soutěže, a zkoumal bezpečné prostředí pro rodiny, zařízení a služby či přímou podporu a další podmínky.

Zdroj: MF Dnes

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 26.11.2009

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 22.2. 2018 000 17:29.