Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2009 » Listopad:

Kdy můžou rodiče zůstat s dětmi doma? (deník Blesk)

I se zdravým dítětem, kterému je méně než deset let, může v případě chřipkových prázdnin zůstat rodič doma," říká Kamil Vařeka, mluvčí České správy sociálního zabezpečení. Pro ženu ošetřovačku - rodič nezamíří k dětskému lékaři, ale přímo do školy nebo školky. Vyplněný tiskopis s názvem Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření výchovného zařízení (školy) pak předá svému zaměstnavateli. Ten žádost doplněnou o údaje, jak dlouho byl zaměstnanec doma a kdy nastoupil zpět do práce, předá příslušné okresní správě sociálního zabezpečení a ta dávku vypočítá a vyplatí. Zůstat doma s dítětem může rodič po celou dobu trvání chřipkových prázdnin, zaplacených ale dostane jen 9 dní, stejně jako v případě nemoci dítěte.

Zdroj: deník Blesk

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 25.11.2009

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 21.2. 2018 000 08:24.