Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2009 » Listopad:

Ke vzdělávání se již přihlásilo patnáct zaměstnavatelů z okresu (Českolipský deník)

Jak informovala tisková mluvčí českolipského úřadu práce Marcela Ottová, umožňují tak firmám, kde přetrvávají problémy s nedostatkem zakázek, v době nízké produkce zařadit zaměstnance do vzdělávání a tento odborný rozvoj financovat z Evropského sociálního fondu. "Úřad práce obdržel za tři měsíce čtyřiašedesát žádostí. Zahájeno již bylo více než třicet školení, " uvedla mluvčí.

Zaměstnavatelé z projektu získávají nejen finance na úhradu školení, ale také na mzdy zaměstnanců a na cestovní náhrady. Od srpna bylo v okrese rozděleno 7, 7 milionů na vzdělávání 675 zaměstnanců. Ze státního rozpočtu je na toto protikrizové opatření vyčleněna miliarda korun. "Už v tuto chvíli je zřejmé, že zájem zaměstnavatelů po necelých čtyřech měsících výrazně převyšuje objem finančních prostředků, " uvádí mluvčí ministerstva práce a sociálních věcí Štěpánka Filipová. Jednotlivé úřady práce dosud přijaly cca 1 500 žádostí, z toho už o cca 1 100 rozhodly.

Ministr práce a sociálních věcí Petr Šimerka ke "Vzdělávejte se!" říká: "Považuji za nezbytné nejen peníze dávat, ale také kontrolovat jejich čerpání. Tak, aby finanční prostředky směřovaly skutečně tam, kde jsou třeba. V této souvislosti mají úřady práce pokyn vše pečlivě kontrolovat, a to přímo v místě a v čase školení."

Vzhledem k požadavku na efektivitu tohoto protikrizového projektu, který významně pomáhá firmám i zaměstnancům v boji s hospodářskou recesí, se v současné době v rámci rozpočtů úřadů práce na "Vzdělávejte se!" přerozděluje dalších cca 150 milionů Kč. A v roce 2010 bude rozpočet projektu navýšen o další 1, 5 mld. Kč. Celkem tak na obě fáze půjdou tři miliardy korun.

Zdroj: Českolipský deník

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 25.11.2009

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 20.2. 2018 000 00:33.