Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2009 » Říjen:

Cenu za bezpečnost práce získalo 19 podniků, za podporu zdraví 11 firem (časopis Technik – newsletter)

Mezi firmami oceněnými za bezpečnost práce byla řada podniků, které získaly tento titul poněkolikáté - např. MP Krásno, Biocel Paskov a Synthos Kralupy jsou držiteli tohoto ocenění počtvrté a jsou tak rekordmany soutěže, v níž je od roku 1996 celkem 53 oceněných firem. Potřetí získaly tuto cenu např. Kostelecké uzeniny či Pražská teplárenská. Ocenění "Podnik podporující zdraví" si odnesly firmy ve dvou základních kategoriích. Za malé a střední podniky získaly cenu Ferring Léčiva a Základní škola Vsetín. Ve druhé kategorii pro velké podniky s více než 250 zaměstnanci získaly nejvyšší ocenění Nestlé Česko, Johnson Controls automobilové součástky, Honeyewell a ECK Generating. Druhé místo obsadily Pramet Tools, Krajský úřad kraje Vysočina a F. X. Meiller Slaný, na třetím místě skončily T- Mobile Czech Republic a Lohmann& Rauscher.

"Všechny oceněné podniky se vyznačují vysokou úrovní péče o zdraví zaměstnanců se zaměřením na preventivní aktivity v oblasti podpory zdraví," uvedla Anežka Sixtová z ministerstva zdravotnictví, které společně se Státním zdravotním ústavem tento projekt pořádá.

Program Bezpečný podnik je organizován pod záštitou ministerstva práce a sociálních věcí a Státního úřadu inspekce práce. "Projekt má smysl proto, že dobré pracovní podmínky přispívají k lepší spokojenosti zaměstnanců, k vyšší produktivitě a konkurenceschopnosti firem. Potvrzením je fakt, že rok od roku zájemců o titul přibývá," řekl ministr práce a sociálních věcí Petr Šimerka.

V letošním ročníku byl hodnocen rekordní počet téměř 200 firemních prezentací. "Výsledky přinášejí každoročně zajímavý paradox. Těmi, kdo si z hodnocení odnášejí nejvíce inspirace, jsou často již oceněné firmy, které vždy přijdou s něčím zajímavým či přínosným pro uživatele," uvedl vedoucí Dobrého Webu Luboš Plotěný.

Zdroj: časopis Technik-newsletter

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 27.10.2009

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 22.2. 2018 000 17:38.