Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2009 » Říjen:

Týden sociálních služeb uzavře veletrh (Nový život)

"Chtěli bychom dát veřejnosti na vědomí, co v sociální oblasti je, co všechno můžou v Břeclavi požadovat či získat," představil akci vedoucí odboru sociálních věcí břeclavské radnice Zdeněk Janíček.

Do Týdne sociálních služeb se zapojila i břeclavská městská knihovna. "Senioři jsou jedním z hlavním směrů našeho zájmu. Pořádáme pro ně různé besedy a kurzy. Například teď počítačové, o které je velký zájem. Takže určitě počítáme s tím, že jakmile jeden skončí, připravíme další," uvedl ředitel břeclavské knihovny Marek Uhlíř. Jak dodal, uvažují v knihovně i nad tím, že by časem pro imobilní občany a seniory zavedli rozvážkovou službu knížek. To však bude záležet na penězích.

Vrcholem týdne je ve čtvrtek veletrh sociálních služeb, který začíná při pěkném počasí v devět hodin na pěší zóně u gymnázia. Kromě stánků jednotlivých poskytovatelů sociálních služeb je připraven i doprovodný hudební program.

Lidé si mohou změřit tlak či cholesterol nebo se pobavit s policisty. Zásah předvedou i břeclavští hasiči. Pokud by počasí nepřálo, akci pořadatelé přesunou do přízemí domu školství.

Zdroj: časopis Nový život

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 8.10.2009

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 20.2. 2018 000 12:37.