Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2009 » Říjen:

Nezaměstnaným pomůže projekt S pomocí za prací (Právo)

Včera byl také již zahájen nábor zájemců z řad nezaměstnaných v jednotlivých okresech. Projekt, který je financován z prostředků evropských fondů a ze státního rozpočtu ČR, je určen pro uchazeče o zaměstnání vedené v evidencích úřadů práce v Plzeňském kraji po dobu max. 12 měsíců (osoby krátkodobě nezaměstnané) a pro zájemce o zaměstnání (osoby ohrožené nezaměstnaností). Mezi nejdůležitější aktivity projektu patří Motivační program, který je kombinací Kurzu základních znalostí trhu práce a Kurzu komunikace, dále Kurzy obsluhy osobního počítače, poradenské a zprostředkovatelské služby a řada rekvalifikačních kurzů. Součástí projektu je i nabídka krátkodobých pracovních praxí a možnost podpory tvorby nových pracovních míst.

Projekt bude probíhat na celém území Plzeňského kraje. Pro zprostředkování služeb bylo zřízeno sedm kontaktních kanceláří: Plzeň-město, Plzeň-sever a Plzeň jih, Klatovy, Domažlice, Rokycany, Tachov a Sušice. Projekt je zároveň i šancí pro zaměstnavatele, kteří hledají nové zaměstnance, zdarma získat databázi volných pracovních sil v jednotlivých regionech. Ta bude k dispozici již koncem října. V průběhu projektu se předpokládá účast asi 660-700 osob v 6 turnusech. Projekt potrvá do 31. ledna 2012.

Zdroj: Právo

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 8.10.2009

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 20.2. 2018 000 16:45.