Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2009 » Říjen:

Město Kraslice se připojí k Týdnu sociálních služeb (Sokolovský deník)

V Kraslicích přitom odstartuje projekt ve středu. Pro veřejnost bude připraven Den otevřených dveří v Pečovatelské službě města Kraslice. "Stejně tak se lidem otevřou dveře kraslických klubu důchodců, a to od 8 do 10 a od 14 do 16 hodin," informovala tisková mluvčí Městského úřadu v Kraslicích Jitka Odehnalová.

K Týdnu sociálních služeb se přitom v celé republice podle ministerstva připojí přes dva tisíce poskytovatelů sociálních služeb se svými více než padesáti tisíci zaměstnanci. Ti budou předvádět profesionální pomoc při práci s uživateli těchto služeb z řad seniorů, osob se zdravotním postižením a lidí ohrožených sociálním vyloučením. "Každoročně stát na zajištění sociálních služeb a zajištění péče blízkými osobami přispívá desítkami miliard korun. Tato oblast přitom není jen o penězích, zákonech a standardech. Často je důležitý obyčejný lidský přístup, odhodlání, nasazení a pomyslná podaná ruka. Kultura národa se pozná podle toho, jak se chová ke svým znevýhodněným," uvedl ministr práce a sociálních věcí Petr Šimerka.

Prezident Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR Jiří Horecký zase sdělil, že Týden sociálních služeb má veřejnosti ukázat, že varianty, kvalita a úroveň sociálních služeb zaznamenaly od 90. let minulého století znatelné změny. "Chceme upozornit širokou českou veřejnost na důležitost a nepostradatelnost sociálních služeb v každém moderním a vyspělém státě, tedy i České republice," řekl.

Zdroj: Sokolovský deník

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 1.10.2009

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 22.2. 2018 000 17:40.