Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2009:

Září

Obsah položky Září:

 • Od ledna se zvýší zvláštní příspěvek k důchodu (Právo)
  ilustrační fotoOd ledna 2010 se zvýší takzvaný zvláštní příspěvek k důchodu. Zvláštní příspěvek k důchodu byl zaveden v roce 2005. Příspěvek je kompenzací za zrušení nebo omezování do té doby poskytovaných zvýhodnění účastníků odboje a osob účastných rehabilitace v oblasti dopravy (slevy z jízdného), telefonních služeb a lázeňských a rekreačních pobytů.
  Právo, 30. 9. 2009
 • Petr Šimerka: Balíčky mi nedají spát (Radiožurnál)
  ilustrační fotoMinistr práce a sociálních věcí Petr Šimerka byl hostem pořadu Ranní interwiev na Radiožurnálu, kde hovořil mj. o chystaných úsporných opatření ve výdajích v sociální oblasti v rámci působnosti svého resortu, které mají vést ke snížení shodku státního rozpočtu.
  Radiožurnál, 21. 9. 2009
 • Firmy: trvá nedostatek vhodných (Právo)
  ilustrační fotoFirmy si stále stěžují, že získat na volné místo zaměstnance s odpovídající kvalifikací není žádná legrace. Recese - nerecese, podle průzkumu společnosti Manpower má problémy s obsazováním pracovních míst 17 % zaměstnavatelů v Česku.
  Zaměstnavatelům i zaměstnancům může pomoci změna kvalifikace.
  Právo, 16. 9. 2009
 • Rekvalifikační kurzy: šance pro 2500 lidí (Právo)
  ilustrační fotoÚřad práce v Ostravě má připraveno 72 typů kurzů pro uchazeče o zaměstnání a celkem je bude realizovat 18 vybraných organizací. Rekvalifikovat by se tak mělo nejméně 2500 uchazečů a zájemců o zaměstnání, kteří se se svou současnou kvalifikací nemohou uplatnit na trhu práce.
  Právo, 16.9.2009
 • Pro ohrožené děti a jejich rodiny jde ročně 150 milionů korun (Mesec.cz)
  ilustrační fotoMinisterstvo práce a sociálních věcí uvolnilo v loňském roce pro zařízení věnující se ohroženým dětem částku ve výši 146,8 milionů korun. S podobnou sumou počítá ministerstvo i v letošním roce. Pomoc jde 48 zařízením, které jsou podporovány.
  Mesec.cz, 15 .9. 2009
 • Petr Šimerka trvá na navýšení důchodů o 200 korun (LN)
  ilustrační fotoMinistr práce a sociálních věcí Petr Šimerka přes nesouhlas ministra financí Eduarda Janoty vládě ve středu předloží návrh na zvýšení důchodů od 1. ledna 2010. Chce, aby se základní výměra důchodu zvýšila o padesát korun a procentní výměra o dvě procenta, což by znamenalo růst starobních důchodů zhruba o 200 korun. Náklady státního rozpočtu na toto zvýšení důchodů představují v roce 2010 částku 7,1 miliardy korun.
  Lidové noviny, 15.9.2009
 • Petr Šimerka: Všechny škrty jsou mi proti srsti (MF Dnes)
  ilustrační fotoMinistr práce a sociálních věcí Petr Šimerka se v rozhovoru pro MF Dnes vyjadřoval mj. k úsporným opatřením v sociální oblasti v souvislosti s plánovanými škrty v jeho resortu, které navrhuje ministr financí.
  MF Dnes, 15. 9. 2009
 • Česko a Německo půjdou po ilegálech (LN)
  ilustrační fotoČeská republika a Německo budou spolupracovat při odhalování ilegálních pracovníků, kteří přicházejí ze zahraničí. Cílem je vyšší efektivita boje proti nelegálnímu zaměstnávání, neohlášené výdělečné činnosti a nelegálnímu najímání přeshraničních pracovníků. Minulý týden to oznámilo Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR na svých internetových stránkách.
  Lidové noviny, 7.9.2009
 • V Sokolově se o veřejnou službu hlásí stále více lidí (Sokolovský deník)
  ilustrační fotoZvýšený zájem lidí, ale i organizací o takzvanou veřejnou službu zaznamenalo během léta město Sokolov. Hlásí se nezaměstnaní, kteří od státu pobírají sociální dávky a nechtějí o ně přijít. Podmínkou ale je, že musí pro město odpracovat minimálně dvacet hodin měsíčně. V opačném případě jim hrozí snížení peněz až na existenční minimum. Zatímco v červnu jich pro město pracovalo 82, v červenci jich už bylo 90.
  Sokolovský deník, 1. 9. 2009

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 15.12. 2018 000 05:51.