Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2009 » Září:

Firmy: trvá nedostatek vhodných (Právo)

Rostoucí nezaměstnanost je nicméně z tohoto pohledu pro firmy výhodou: loni totiž hlásilo v průzkumu tytéž problémy o 20 procent respondentů víc. V celoevropském měřítku si letos stejným způsobem stěžuje 25 % zaměstnavatelů proti loňským 32 %. Manpower provádí průzkum ve 33 zemích a regionech světa. Téměř 39 tisícům zaměstnavatelů byly kladeny dvě otázky: "Jak moc obtížné je najít vhodné zaměstnance?" a "Která z pozic je nejhůře obsaditelná vhodným uchazečem?"

Projekt MPSV – Restart

K odstranění této disproporce na trhu práce směřuje kromě jiných aktivit i projekt Restart, který zastřešuje dílčí aktivity úřadů práce v jednotlivých regionech České republiky. Výzvu k předkládání projektů vyhlásilo ministerstvo práce a sociálních věcí v rámci Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost financovaného z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.

Na tyto projekty je vyčleněno celkem 698 223 375 Kč. "Iniciativa je určena zaměstnancům, kterým reálně hrozí ztráta zaměstnání, nebo jsou již ve výpovědní době," vysvětluje mluvčí ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) Štěpánka Filipová.

Hlavním cílem projektu je podchycení zaměstnanců před tím, než s nimi zaměstnavatel rozváže pracovní poměr pro jejich nadbytečnost. Podpora v rámci projektů má podle ministerstva napomoci jejich dalšímu osobnímu a profesnímu rozvoji prostřednictvím širokého spektra vzdělávacích a školících aktivit a zvýšit možnost, aby tito pracovníci nalezli nové uplatnění na trhu práce, případně sami zahájili podnikatelskou činnost.

Zdroj: Právo

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 16.9.2009

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 19.2. 2018 000 02:43.