Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2009 » Září:

Rekvalifikační kurzy: šance pro 2500 lidí (Právo)

Právu to řekla mluvčí úřadu Svatava Baďurová. "Z ohlasů, které už máme, je vidět, že lidé o rekvalifikaci mají opravdu velký zájem. Více než dříve si uvědomují, že jim to může pomoci," doplnila. Kurzy bude realizovat 18 organizací, které vzešly z výběrového řízení. Převážná část nákladů je hrazena z Evropského sociálního fondu (ESF) přes tzv. Národní individuální projekty. Do konce října 2010 může ÚP v Ostravě z těchto zdrojů využít na externí poradenství a rekvalifikace 27 miliónů korun.

"Je to částka plně dostačující; v letech, kdy jsme rekvalifikovali nejvyšší počty uchazečů, tedy kolem 2500 ročně, jsme na rekvalifikace vynaložili kolem dvaceti miliónů korun," řekl vedoucí oddělení rekvalifikací ostravského ÚP Libor Buganský. Pokud by potřebám uchazečů o zaměstnání nestačilo ani zmíněných 72 připravených typů kurzů, úřad práce podle Buganského může například na základě poptávky zaměstnavatele oslovit cíleně poskytovatele potřebné rekvalifikace, kterou zatím nemá zajištěnu. "Například potřebujeme proškolit naše uchazeče pro práci v call centru a řešili jsme to tak, že jsme oslovili čtyři vzdělávací zařízení, z nichž jsme vybrali poskytovatele školení," vysvětlil s tím, že každý, kdo bude rekvalifikaci potřebovat, ji tak může získat. Baďurová řekla, že kromě zmíněných rekvalifikačních kurzů pro více než 2500 lidí se další stovky uchazečů o zaměstnání mohou rekvalifikovat v kurzech, které jsou součástí regionálních individuálních projektů.

"Třetí možností jsou pak projekty, na které získaly tzv. globální grant různé organizace a zvou k účasti v nich nejen uchazeče o zaměstnání, ale také osoby ohrožené ztrátou zaměstnání, ženy na rodičovské dovolené apod." doplnila. "Rekvalifikovat se tak může více uchazečů a zájemců o zaměstnání než kdykoli doposud," poznamenala.

Zdroj: Právo

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 16.9.2009

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 24.2. 2018 000 03:16.