Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2009 » Září:

Pro ohrožené děti a jejich rodiny jde ročně 150 milionů korun (Mesec.cz)

Ministerstvo práce a sociálních věcí uvolnilo v loňském roce pro zařízení věnující se ohroženým dětem částku ve výši 146,8 milionů korun. S podobnou sumou počítá ministerstvo i v letošním roce. Pomoc jde 48 zařízením, které jsou podporovány státem. Ty dokáží zajistit ubytování až pro 644 dětí, které se dostaly do potíží. V loňském roce čerpalo pomoc 670 dětí.

"Je zřejmé, že ministerstvu není péče o ohrožené děti lhostejná. Mimo jiné o tom svědčí fakt, že se na vládě podařilo prosadit Národní akční plán k transformaci a sjednocení systému péče o ohrožené děti na období 2009 až 2011," říká Petr Šimerka , ministr práce a sociálních věcí.

Zařízení pro děti poskytují ochranu a pomoc dětem, které se ocitly bez jakékoli péče nebo jejichž život či příznivý vývoj jsou vážně ohroženy. Jedná se především o děti tělesně nebo duševně týrané či zneužívané. Ochrana a pomoc spočívá jak v zajištění základních životních potřeb včetně ubytování, tak i v zajištění zdravotní péče, nebo psychologické a poradenské pomoci.

Zdroj: Mesec.cz

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 16.9.2009

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 25.2. 2018 000 04:49.