Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2009 » Srpen:

Týden sociálních služeb poprvé (Hodonínský deník)

Během akce, která nemá v České republice obdoby, se pracoviště sociálních služeb otevřou pro veřejnost a lidé se budou moci osobně seznámit s tím, co sociální služby nabízejí. Ministr práce a sociálních věcí Petr Šimerka k Týdnu sociálních služeb říká: "Každoročně stát na zajištění sociálních služeb a zajištění péče blízkými osobami přispívá desítkami miliard korun. Tato oblast přitom není jen o penězích, zákonech a standardech. Často je důležitý obyčejný lidský přístup, odhodlání, nasazení a pomyslná podaná ruka. Kultura národa se pozná podle toho, jak se chová ke svým znevýhodněným."

Prezident Asociace poskytovatelů sociálních služeb České republiky Jiří Horecký uvádí: "Chceme ukázat veřejnosti, že varianty, kvalita a úroveň sociálních služeb této země zaznamenaly od 90. let minulého století znatelné změny. Chceme upozornit širokou českou veřejnost na důležitost a nepostradatelnost sociálních služeb v každém moderním a vyspělém státě, tedy i České republice."

Zdroj: Hodonínský deník

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 14.8.2009

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 18.2. 2018 000 04:25.