Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2009 » Srpen:

Školit se byli dělníci i manažeři (MF Dnes)

Na střední Moravě se v první fázi projektu Vzdělávejte se! vyškolilo přes dva tisíce zaměstnanců z asi šedesáti firem, kterým úřady práce přispěly dvaadvaceti miliony korun. V druhé fázi, která teď začíná, by to podle očekávání úřadů mělo být mnohem více. Většina firem, které si o peníze žádaly, patřila do odvětví spojených se strojírenským a elektrotechnickým průmyslem, které současná hospodářská krize postihuje nejvíc. "V našem případě to bylo sedmnáct z dvaceti žadatelů," potvrdila Jana Čuhlová z Úřadu práce Olomouc.

Seznam využitých školení je pestrý, protože firmy posílaly na školení jak dělníky, tak i manažery. "Největší zájem byl o počítačové kurzy, a hodně zaměstnanců se školilo v sociálních dovednostech, například jak ve firmě komunikovat během krize, aby se situace nezhoršovala a nevznikaly konflikty," řekla Čuhlová.

Ve druhém kole projektu, které potrvá rok, čekají úředníci silnější zájem. "Bude větší, protože firmy, které si o peníze žádaly v prvním kole, je budou pravděpodobně chtít i nyní, a mnoho dalších to předtím nestihlo, a proto své žádosti odložily na druhou etapu. Proto máme připraveno deset milionů korun," shrnul mluvčí prostějovského úřadu práce Adolf Tomandl. V Šumperku je pro firmy nachystáno čtrnáct milionů, v Olomouci pak dvaadvacet.

Zdroj: MF Dnes

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 13.8.2009

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 21.2. 2018 000 04:18.