Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2009 » Srpen:

Nezaměstnaní čistí města, dostanou za to víc peněz (MF Dnes)

Při odpracování bezplatných třiceti hodin měsíčně pro město si nezaměstnaní mohou svoji finanční situaci vylepšit díky sociálním dávkám i o více než 1 000 korun. "Musí ale splňovat i jiné náležitosti. Tedy být nahlášeni na úřadu práce a splňovat další podmínky pro výplatu dávek," říká vedoucí odboru sociálních věcí v Jilemnici Dagmar Ouhrabková.

Sociální odbor nyní poskytuje dávky zhruba 140 lidem. V evidenci úřadu práce ale na Jilemnicku bylo k poslednímu červenci již 886 lidí. Do veřejné služby se v Jilemnici zapojuje kolem dvaceti lidí. "Postupně se obměňují. Myslím, že ta dvacítka nám vydrží stabilně. Nyní bychom přijali i další zájemce. Práce je dost, protože škody v parcích jsou obrovské," uvedla Ouhrabková. Další klienti pracují v pečovatelské službě nebo uklízejí ulice.

I když veřejná služba v Jilemnici funguje teprve měsíc, zkušenosti jsou zatím výborné. Zájemce o veřejné práce si pochvalují také v Semilech. I tady stabilně pro město pracuje dvacítka nezaměstnaných, kteří se věnují hlavně úklidu, natírání a dalším pracem, na které technické služby nestačí. Kdo se dlouhodobě osvědčí, ten má podle starosty šanci i na trvalé zaměstnání. "Práci dáváme jenom obyvatelům Semil. Práce je ale dost," uvedla za semilskou radnici Hana Bártová.

Veřejná služba znamenala v červnu i červenci 500 hodin odpracovaných pro město. "To je teď čistější než kdykoliv předtím. Přitom to stojí pouze nějaké výstražné vesty a úklidové prostředky," dodala Bártová.

Zdroj: MF Dnes

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 13.8.2009

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 18.2. 2018 000 10:05.