Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2009:

Červenec

Obsah položky Červenec:

 • Krizi využijte ke studiu (Hospodářské noviny)
  ilustrační fotoMinisterstvo práce a sociálních věcí vyhlásilo minulý týden druhou fázi projektu "Vzdělávejte se!". Zatímco se zaměstnanci "pečou" v letním vedru v práci, lidem ohroženým ztrátou zaměstnání se k vodě nejspíše nechce. I odborníci jim radí, aby dobu stagnace ekonomiky využili raději k dalšímu vzdělávání a zvyšování své kvalifikace.
  Hospodářské noviny, 27.7.2009
 • Peníze krajům na provoz sociálních zařízení (Události v regionech - ČT 1)
  ilustrační fotoMinisterstvo práce a sociálních věcí chce poslat krajům 800 mil. Kč na provoz sociálních zařízení. Peníze slíbil zástupcům jednotlivých krajů v Jihlavě ministr resortu Petr Šimerka s tím, že rezervy chce najít přímo uvnitř ministerstva.
  ČT 1, 21.7.2009
 • Peníze na domov důchodců budou (MF Dnes)
  ilustrační fotoMinisterstvo práce a sociálních věcí poskytne 70 milionů korun na vybudování nového domova pro seniory v areálu bývalé jihlavské Tesly. Státní dotaci by neměly ovlivnit ani případné škrty ve státním rozpočtu. Včera o tom informoval ministr práce a sociálních věcí Petr Šimerka, který se s projektem Jihlavské terasy přijel osobně seznámit. "Tlak bude na náš resort činěn hlavně ve druhém pololetí roku. Pevně věřím, že peníze na tento projekt budou. Problém v tomto případě ale nevidím. I když stát se může ještě všelicos," řekl ministr.
  MF Dnes, 22.7.2009
 • Harrachovští skláři chodí do školy (Lidové noviny)
  ilustrační fotoProgram úřadu práce pro udržení zaměstnanosti Vzdělávejte se! pomohl letos ve druhém čtvrtletí vyrovnat ztrátu, která hrozila harrachovské sklárně Novosad a syn. Téměř o polovinu totiž klesly zakázky společnosti a ubylo i turistů, kteří přinášejí firmě až pětinu tržeb. Uvedl to majitel sklárny František Novosad, který sklárnu vlastní od roku 1993.
  Lidové noviny, 20.7.2009
 • Prezident Klaus podepsal novelu o pojistném na sociální zabezpečení (ČRo 7)
  ilustrační fotoZaměstnavatelé získají dočasné slevy na sociálním pojištění. Opatření má snížit náklady na pracovní sílu a zajistit udržení pracovních míst. Snížení odvodů přináší novela zákona o pojistném na sociální zabezpečení, kterou v úterý podepsal prezident republiky Václav Klaus.
  ČRo 7, 7.7.2009
 • MPSV chystá další pomoc firmám (Hospodářské noviny)
  ilustrační fotoMinisterstvo práce a sociálních věcí podá firmám po programech Školení je šance a Vzdělávejte se ještě další pomocnou ruku. Do čtrnácti dnů by měla být na světě výzva Restart, která by namísto školení měla být zaměřena na zaměstnance ve výpovědní lhůtě. "Program budou koordinovat jednotlivé úřady práce a bude financovaný z peněz EU. Více k tomu zatím nechci prozradit. Můžu říct jen to, že program zahájíme brzy," tvrdí ministr Petr Šimerka.
  Hospodářské noviny, 3.7.2009
 • Petr Šimerka: Interview Studia Stop (ČRo 6)
  ilustrační fotoMinistr práce a sociálních věcí Petr Šimerka byl hostem v pořadu Studia Stop na Českém rozhlasu 6, kde hovořil mj. o aktuální situaci v povodněmi zasažených oblastech a možné pomoci občanům ze strany MPSV.
  Český rozhlas 6, 2.7.2009
 • Petr Šimerka: Ministr práce a sociálních věcí o nezaměstnanosti (ČRo 6)
  ilustrační fotoO vývoji nezaměstnanosti a aktuálním stavu na českém trhu práce v souvislosti s celosvětovou finanční krizí hovořil ministr práce a sociálních věcí Petr Šimerka na Českém rozhlasu 6.
  Český rozhlas 6, 2.7.2009
 • Stát finančně pomůže obětem povodní (TV NOVA)
  ilustrační fotoMinisterstvo práce a sociálních věcí bude v pátek lidem v postižených oblastech rozdávat informační letáky. Z nich se například dozvědí, na co mají nárok jako zaměstnanci a nebo o jaké mimořádné sociální dávky si mohou zažádat.
  TV Nova, 1.7.2009

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 20.3. 2019 000 05:53.