Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2009 » Červenec:

Peníze na domov důchodců budou (MF Dnes)

Projekt Jihlavské terasy počítá s kompletní revitalizací bývalého továrního areálu Tesly. Ten se nachází na ploše 23 tisíc metrů čtverečních. Společnost Corbada, která areál v Havlíčkově ulici koupila, tam chce vybudovat domov pro seniory Stříbrné terasy, lékařský dům s třiceti ordinacemi, školící středisko s konferenčním sálem a 250 bytů různých velikostí a úrovní vybavení. V areálu by měl být také hotel, fitness, restaurace, galerie, mateřská škola, prádelna, park a parkovací stání. Domov seniorů Stříbrné terasy počítá s kapacitou 75 lůžek v jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích.

Senioři budou mít možnost navštěvovat všechny služby v areálu. K dispozici jim bude park, kaple, knihovna, pracovní dílna i skleník, kde mohou dle zájmu trávit svůj čas. Pokračování na str. C2 Peníze na domov důchodců budou.

Ministr Šimerka ocenil především komplexnost a otevřenost zamýšleného projektu. Líbilo se mu multifunkční využití areálu všemi věkovými skupinami. "Je dobré, že domov pro seniory nebude stát někde na okraji města, ale bude v jeho centru," poznamenal Šimerka.

Celkové náklady na vybudování domova Stříbrné terasy jsou 107 milionů korun. Sedmdesát milionů má pokrýt státní dotace, zbývající část zaplatí společnost Corbada. Jihlavská radnice pak bude tento vklad postupně splácet. První klienti by se měli začít stěhovat v červenci 2011. Své místo zde po dohodě s krajským úřadem najde také 40 seniorů a někteří zaměstnanci z domova důchodců ve Ždírci.

"Domov důchodců ve Ždírci je v nevyhovujícím stavu a je nutná kompletní rekonstrukce. Část klientů se proto přesune do bývalého areálu havlíčkobrodské nemocnice, další bude ve Stříbrných terasách. Po ukončení rekonstrukce bude seniorům i zaměstnancům umožněn návrat zpět do Ždírce," uvedla Věra Švarcová, vedoucí odboru sociálních věcí krajského úřadu. Areál bývalé Tesly v Havlíčkově ulici se začne měnit už za pár týdnů. První stavební povolení na výstavbu lékařského domu vešlo v platnost minulý týden. "V současné době děláme výběr dodavatelů a stavební práce začnou za měsíc. Co se týče Stříbrných teras, pokud všechno půjde tak, jak má, do dvou a půl měsíce bychom měli mít stavební povolení. Poté vyhlásíme výběrové řízení na dodavatele a pak začneme stavět. Vidím to tak za tři a půl měsíce, nebo na přelom roku," řekl Radek Vávra, předseda představenstva společnosti Corbada.

Zdroj: MF Dnes

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 22.7.2009

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 23.2. 2018 000 05:31.