Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2009 » Červenec:

MPSV chystá další pomoc firmám (Hospodářské noviny)

Podle odhadů ministerstva totiž růst nezaměstnanosti nekončí a v druhé polovině roku se dají očekávat další vlny propouštění. A to už i začátek roku byl výrazně horší než loňské jaro. Ke konci dubna totiž ministerstvo vyplatilo na podpory v nezaměstnanosti částku kolem 4,5 miliardy korun, tedy bezmála o dvě miliardy více než před rokem.

Šimerka tvrdí, že až krize přejde, budou potřeba kvalifikovaní zaměstnanci. Tím zdůvodňuje i sázku ministerstva na dotace školení.

V první fázi projektu Vzdělávejte se se proškolilo přes 27 tisíc lidí z jedenácti set firem. První část celostátního projektu placeného z Evropského sociálního fondu stála od letošního dubna půl miliardy korun a skončila v úterý. Druhá fáze by se měla rozběhnout příští týden a bude na ni určena miliarda.

Vzdělávejte se není jediným programem, jehož cílem je zastavit růst nezaměstnanosti a vyrovnat se s následky ekonomické krize. Na další s názvem Školení je šance z ESF připraveno 1,8 miliardy korun.

Na aktivní politiku nezaměstnanosti letos MPSV zatím vynaložilo přes dvě miliardy korun. Pro letošek bylo vyčleněno pět miliard, tento rozpočet byl pak navýšen na dvojnásobek. Podle Šimerky budou prostředky dále zvýšeny na 15 miliard.

Zdroj: Hospodářské noviny

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 8.7.2009

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 19.2. 2018 000 17:13.