Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2009 » Červen:

Finanční pomoc povodněmi postiženým oblastem, Ekonomika ČT 24 (ČT 24)

Redaktor (Jan SPILKA):
54 milionů najde vláda v rozpočtových rezervách, konkrétně v kapitole všeobecná pokladní správa. Celkem je v ní pro letošní rok zhruba 100 milionů korun.

Host (Jakub HAAS; zástupce mluvčího, MF):
Pokud by došlo ke škodám většího rozsahu, musela by být, musela by znovu rozhodnout vláda a financování by pak teoreticky probíhalo změnou výdajových priorit.

Host (Jan FISCHER; premiér):
Z toho jednání vlády teďko vyplynulo, že je možné ještě zapojením prostředků, které z některých prostředků, které jsou v kapitole ministerstva pro místní, místní rozvoj.

Redaktor (Jan SPILKA):
To má pro postižené obce a kraje připraveno dalším 45 milionů. Ty však budou uvolněny až po povodních a na základě konkrétních žádostí. S rychlou pomocí přispěchalo i ministerstvo práce. Pro každého postiženého má připraveno až 46 tisíc korun.

Host (Štěpánka FILIPOVÁ; mluvčí, ministerstvo práce a sociálních věcí):
Mimořádná okamžitá pomoc je jednorázovou dávkou, která se stanovuje s přihlédnutím k majetkovým poměrům a příjmové situaci osoby nebo společně posuzovaných osob. Mimořádnou okamžitou pomoc poskytují obecní úřady.

Redaktor (Jan SPILKA):
A přispět by měly i kraje. Ten Moravskoslezský chce rozdělit do postižených oblastí 70 milionů korun.

Host (Martin PECINA; ministr vnitra):
Jedná se o 500 tisíc podle informací pana hejtman Palase, se jedná o 500 tisíc korun pro ty postižené obce a 20 tisíc korun jako individuální pomoc pro ty, pro ty postižené občany.

Redaktor (Jan SPILKA):
Olomoucký kraj chce dát 5 milionů dobrovolným hasičům, kteří v postižených oblastech zasahují.

Host (; redaktor /citace: Martin TESAŘÍK; hejtman Olomouckého kraje /ČSSD/):
"Peníze by mohli využít například na nákup pohonných hmot, opravy techniky a refundaci mezd. Pokud bude potřeba, budeme připraveni uvolnit další peníze."

Redaktor (Jan SPILKA):
Záplavy na střední a severní Moravě zatím způsobily škody domácnostem za víc než 100 milion korun, další stovky milionů budou stát zničené silnice. Podobná čísla očekává i Správa železniční dopravní cesty. Jan Spilka, Česká televize.

Zdroj: ČT 24

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 26.6.2009

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 21.2. 2018 000 10:01.