Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » O MPSV » Vyžádané informace » Archiv » Rok 2009:

2009/22212 -212 Poskytnutí rodičovské dovolené

Dotaz:

(ze dne 16. 3. 2009)

Dobrý den,
potřebovala bych vědět, který zákon a popřípadě přímo který paragraf řeší moji stávající situaci:

V současné době jsem na rodičovské dovolené (dítě 22 měsíců) a budu nastupovat na mateřskou dovolenou (konec března). Do jaké doby můžu pobírat rodičovskou dovolenou na první dítě?

A druhý dotaz, je možné, aby rodičovskou dovolenou na naše první dítě začal pobírat otec dítěte, po narození druhého potomka?

Děkuji.

Odpověď oddělení dávkových systémů:

Vážená paní,
podle § 196 Zákoníku práce je zaměstnavatel povinen poskytnout zaměstnanci na jeho žádost rodičovskou dovolenou. Rodičovská dovolená se poskytuje matce dítěte po skončení mateřské dovolené a otci od narození dítěte, a to v rozsahu, o jaký požádají, ne však déle než do doby, kdy dítě dosáhne věku 3 let. Vy můžete čerpat mateřskou dovolenou, otec dítěte rodičovskou dovolenou.

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 26.9.2014

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 23.10. 2017 000 01:03.