Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2009 » Březen:

Jiří Sezemský: Jde nám o cizince ze třetích zemí (HN)

Rád bych upřesnil několik věcí, které souvisejí s článkem Petra Weikerta Vláda nechce cizince, odnesou to Češi (HN 3. března).

Nařízení vlády, které vymezuje druhy prací, které pracovní agentury budou moci zprostředkovávat formou dočasného přidělení k výkonu práce, nebylo původně míněno v obecné podobě pro všechny zaměstnance. Má se týkat jen cizinců ze zemí mimo Evropskou unii, kteří teprve budou přicházet do České republiky po nabytí platnosti nařízení vlády. Definitivní návrh tohoto nařízení v tomto smyslu vláda přijme ve čtvrtek 5. března.

Lze ještě uvést, že smyslem tohoto opatření je omezit příliv nových pracovních sil ze zahraničí ze třetích zemí za situace, kdy se mění situace na pracovním trhu. Potýká se dnes s přetlakem na straně nabídky, a to hlavně u pracovníků s nižší kvalifikací.

Jiří Sezemský, vedoucí oddělení styků s veřejností Ministerstva práce a sociálních věcí ČR

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 4.3.2009

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 15.12. 2018 000 06:12.