Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2009 » Březen:

Petr Nečas: Když bude potřeba, dáme i miliony korun (Deník)

Podle slov ministra práce a sociálních věcí Petra Nečase (ODS) v rozhovoru pro Deník dělá Topolánkův kabinet pro propuštěné skláře maximum.

České sklárny začaly krachovat loni na podzim. Proč vláda stále váhá s pomocí?

Stát neváhá, naopak koná. Připravili jsme například změnu insolvenčního zákona, který zatím zaměstnance dostatečně nechrání v době, kdy je na podnik vyhlášen konkurz. Zároveň jsme řekli, že finančně podpoříme obnovení výroby či prodej životaschopných provozů, pokud budeme mít na stole dohodu majitelů a věřitelského výboru.

Proč ji ale nikdo nepředkládá?

To je jednoznačná vina vlastníků sklářského impéria. Považuji proto za podivné, že odborářští bossové demonstrují před úřadem vlády. Kolikrát protestovali před vilami oněch majitelů, kteří je připravili o práci, o mzdy v rozhodném období, a navíc blokují prodej částí výroby?

Stát tedy nyní se sklárnami jako takovými nemůže dělat vůbec nic?

Do momentu, než majitelé přestanou blokovat dohodu, nemůžeme dělat nic. Ve chvíli, kdy bude připravena cesta k odkoupení perspektivních výrob novému kupci, stát je připraven pomoci.

Co jste udělali pro lidi v místech, kde se nejvíc propouštělo?

Okamžitě jsme tam přesunuli pobočku úřadu práce, jsme připraveni posílit prostředky na aktivní politiku zaměstnanosti, hlavně na rekvalifikace, navýšili jsme finance na hromadnou dopravu, aby lidé mohli snáze dojíždět za prací.

Na demonstraci ale zaznělo, že stát uvolnil na tuto konkrétní pomoc zhruba 135 tisíc korun, tedy 19 korun na jednoho skláře.

Dáme, kolik bude třeba. Když miliony, tak dáme miliony. Naše pomoc v tomto směru není limitovaná. Náklady ale zatím byly vyčísleny takto.

Zdroj: Deník

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 3.3.2009

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 21.2. 2018 000 04:06.