Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Zahraniční vztahy a EU » Evropská unie » Předsednictví ČR v Radě EU » Tiskové zprávy:

Leden

Obsah položky Leden:

 • (Soubor typu .pdf)Raná péče o děti - ústřední téma setkání ministrů pro rodinu
  ilustrační fotoEvropští ministři odpovědní za oblast rodiny zamíří 4. a 5. února do Prahy diskutovat o způsobech rané péče o děti v souvislosti s naplňováním tzv. Barcelonských cílů. Na setkání ministrů naváže 5.- 6. února předsednická konference na téma rodičovská péče a politika zaměstnanosti. Snahou českého předsednictví přitom bude posílit vnímání rodičovské domácí péče o malé děti jako plnohodnotného zaměstnání.
 • (Soubor typu .pdf)Setkání ministrů práce v Luhačovicích: mobilita pracovníků lékem na finanční a ekonomickou krizi
  ilustrační fotoDnes, 23. ledna, skončila oficiální část neformálního setkání ministrů pro zaměstnanost a sociální věci členských států Evropské unie. Účelem setkání bylo vyzdvihnout úlohu mobility pracovníků při zvyšování pružnosti trhu práce, sociální soudržnosti a hospodářského růstu EU. Řada států ocenila české předsednictví, pokud jde o volbu tématu mobility pracovníků jako důležité priority.
 • (Soubor typu .pdf)V Luhačovicích dnes začalo neformální setkání ministrů práce
  Třídenní setkání ministrů evropské sedmadvacítky v Luhačovicích, které potrvá od 22. ledna do soboty 24. ledna, dnes zahájil český ministr práce a sociálních věcí Petr Nečas.
 • (Soubor typu .pdf)Petr Nečas představil Evropskému parlamentu plánované kroky českého předsednictví
  Ministr Petr Nečas 20. ledna oficiálně seznámil Evropský parlament s prioritními tématy a postoji českého předsednictví k některým aktuálním dokumentům a návrhům legislativních a nelegislativních opatření v oblasti zaměstnanosti a sociálních věcí. Poslance ze všeho nejvíce zajímal další postup předsednictví při projednávání směrnice o pracovní době, stávající finanční krize a slaďování rodinného a pracovního života.
 • (Soubor typu .pdf)Projev Petra Nečase, ministra práce a sociálních věcí, v Evropském parlamentu 20.1.
  Představení priorit a programu CZ PRES ve Výboru EMPL místopředsedou vlády a ministrem práce a sociálních věcí panem Petrem Nečasem.
 • (Soubor typu .pdf)Neformální rada ministrů pro zaměstnanost a sociální věci
  ilustrační fotoSetkání ministrů odstartuje ve čtvrtek 22. ledna v 16 hodin v Luhačovicích. Potrvá do soboty 24. ledna. Den před jeho zahájením (21.ledna) se ministr Petr Nečas v Bruselu setká se zástupci sociálních partnerů a Sociální platformy. Diskutovat budou na téma mobilita pracovních sil, které je i hlavním námětem zasedání ministrů v Luhačovicích.
 • (Soubor typu .pdf)Ministr Nečas vystoupí jménem předsednictví v Evropském parlamentu
  Se čtyřmi prioritními oblastmi a s hlavními akcemi českého předsednictví seznámí v úterý 20. ledna v Bruselu ministr Petr Nečas parlamentní Výbor pro zaměstnanost a sociální věci.
 • (Soubor typu .pdf)V Praze proběhlo setkání náměstků ke směrnici o pracovní době
  ilustrační fotoNáměstci ministrů pro zaměstnanost a sociální věci ze všech členských zemí EU se včera (14.1.) sešli v pražském Lichtenštejnském paláci, aby jednali o dalším společném postupu při hledání kompromisu mezi Radou EU a Evropským parlamentem k revizi směrnice o pracovní době. Všechny členské státy podpořily úsilí českého předsednictví, které na jednání reprezentoval náměstek pro evropské záležitosti Michal Sedláček, dosáhnout kompromisu v průběhu následujících měsíců.
 • (Soubor typu .pdf)Předsednictví odhodláno nalézt konsensus s EP pro revizi směrnice o pracovní době
  České předsednictví je připraveno intenzívně jednat jak s představiteli Evropského parlamentu, tak s členskými zeměmi. První diskuse se členskými státy na úrovni náměstků / státních tajemníků se uskuteční 14. ledna v Praze.
 • (Soubor typu .pdf)Tématem setkání ministrů práce bude mobilita a směrnice o pracovní době
  Ve dnech 22. – 24. ledna proběhne v Luhačovicích neformální zasedání Rady ministrů odpovědných za zaměstnanost a sociální věci. Diskusi členských států o aspektech mobility pracovníků a směrnici o pracovní době povede ministr Petr Nečas.
 • (Soubor typu .pdf)Priority českého předsednictví EU pro oblast zaměstnanosti a sociálních věcí
  Omezení volného pohybu pracovníků představují zásadní překážku rozvoje jednotného vnitřního trhu a brání plnému využití reálného potenciálu členských států i Unie jako celku.

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 24.2. 2018 000 19:12.