Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2008 » Říjen:

Jiří Sezemský: Ke sklářům se nikdo zády neotočil (Havlíčskobrodský deník)

Především není pravda, že "ministry vlády zoufalý úděl sklářů nezajímá". Kdyby si pan redaktor ověřil informace, musel by vědět, že 1. října, tedy v den, kdy psal svůj text, vláda rozhodla o pomoci postiženým regionům. Bude se pohybovat v řádech miliónů korun podle konkrétní potřeby. Půjde o posílení prostředků na aktivní politiku zaměstnanosti v daném regionu. Zároveň ministr práce a sociálních věcí Petr Nečas dohodl s ministrem financí Miroslavem Kalouskem poskytnutí dotací na dopravní obslužnost při podpoře dojíždění za prací v kraji Vysočina. Z tohoto důvodu je nepravdivý i závěr pana redaktora, že se ministři financí a práce a sociálních věcí "otočili ke sklářům zády". Proto je nekorektní i to, když autor článku použil vymyšlenou citaci, že "ministr sklářům nic neslíbil".

Skutečnost je taková, že se pan ministr Nečas od samého počátku situaci ve Světlé věnuje a průběžně se již dva týdny nechává informovat o vývoji. Je v přímém pravidelném kontaktu s ředitelem Úřadu práce v Havlíčkově Brodě Ing. Martinem Kouřilem a hejtmanem kraje Vysočina RNDr. Milošem Vystrčilem. Ministerstvo práce a sociálních věcí jako nadřízený orgán úřadu práce spolupracuje při pomoci zaměstnancům skláren. Dne 7. října proběhne na půdě ministerstva jednání se zástupci sklářských odborů, aby byli informováni, jakou pomoc mohou zaměstnanci získat a kde. Vedle výše uvedené finanční podpory jsou činěny další společné konkrétní kroky úřadu práce, kraje a města Světlá nad Sázavou. Byla otevřena informační kancelář pro zaměstnance skláren, která bude fungovat tak dlouho, dokud bude potřeba.

Dne 9. října dostanou zaměstnanci sklárny na setkání se zástupci úřadu práce a města Světlá nad Sázavou potřebné informace z pracovně právní oblasti, insolvence, rekvalifikace a podobně. Zároveň Úřad práce v Havlíčkově Brodě zorganizuje v kulturním domě "burzu práce". Jsou zváni zaměstnavatelé, kteří nabízejí volná místa jak z Havlíčkobrodska, tak i celé České republiky, pokud nabízejí ubytování. Této burzy se zúčastní desítky zaměstnavatelů. Tedy nejen firmy, ale i úřady na všech úrovních mají zájem na řešení této pro řadu lidí jistě osobně složité situace.

Autor: Jiří Sezemský, vedoucí oddělení styků s veřejností Ministerstvo práce a sociálních věcí

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 7.10.2008

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 18.2. 2018 000 04:25.