Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Noviny Práce a sociální politika » Dobrý tip:

Počítačová hra GhettOut!

Cílem hry je simulovat reálné problémy sociálně vyloučených lidí a ukázat zejména mladým hráčům počítačových her, že nemusí být zrovna jednoduché je řešit. Projekt počítačové hry by měl přispět ke změně obecného vnímání problematiky sociálního vyloučení a vést k vytváření vstřícnějšího a nediskriminačního společenského prostředí.

Realizátorem hry je společnost Tady a teď. Hra bude aktivně propagována na školách a také na webových portálech, které se orientují buď na problematiku sociálního vyloučení, nebo na počítačové hry. „Hra navazuje na velmi úspěšnou deskovou hru s podobnou tematikou, kterou už používá více než 600 škol a sociálních zařízení pro mladé v Česku a na Slovensku. Díky internetu má ale mnohonásobně větší šanci na mladé lidi zapůsobit a je snadněji šiřitelná. Touto formou se snažíme zprostředkovat hráčům informace o situaci lidí, kteří se v sociálně vyloučené lokalitě ocitnou. Možná se zdá, že se stačí zvednout a odstěhovat se, skutečnost je ale mnohem komplikovanější,“ říká Michaela Hirtová ze společnosti Tady a teď.

Zdroj: www.ghettout.cz

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 25.6.2008

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 24.5. 2019 000 01:18.