Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Tiskové zprávy MPSV » Rok 2008:

Tiskové zprávy (květen)

Obsah položky Tiskové zprávy (květen):

 • (Soubor typu .pdf)Ideální příležitost k nalezení práce v České republice nebo zahraničí největší český veletrh práce Jobdays 2008
  ilustrační fotoNejvětší dosud konaný veletrh pracovních příležitostí v České republice JOBDAYS 2008 se uskuteční 29. až 31. května v Pražském veletržním areálu v Letňanech. Na veletrh, kde budou české i zahraniční společnosti nabízet pracovní pozice z nejrůznějších oborů, mají návštěvníci vstup zdarma. JOBDAYS 2008 pořádá Jobsinprague.cz ve spolupráci s evropskou informační a poradenskou službou EURES a agenturou CzechInvest. Veletrh bude zahájen úvodním slovem náměstka ministra práce a sociálních věcí Mariána Hoška.
 • Soutěž „Obec přátelská rodině“
  ilustrační fotoMinisterstvo práce a sociálních věcí a Stálá komise pro rodinu Poslanecké Sněmovny Parlamentu ČR ve spolupráci s Asociací center pro rodinu a Sítí mateřských center vyhlašuje k 15. květnu, ke Dni rodin, soutěž Obec přátelská rodině.
 • (Soubor typu .pdf)Certifikáty „Bezpečný podnik“ byly předány svým držitelům
  ilustrační fotoSlavnostní předání certifikátů „Bezpečný podnik“ se uskutečnilo v prostoru brněnského Výstaviště. Zástupci třinácti firem, které splnily požadavky programu Bezpečný podnik, převzali plakety a osvědčení z rukou státního tajemníka a náměstka ministra práce a sociálních věcí Petra Šimerky a generálního inspektora Státního úřadu inspekce práce Rudolfa Hahna.
 • (Soubor typu .pdf)Nezaměstnanost v dubnu 2008 rekordně poklesla
  ilustrační fotoMíra evidované nezaměstnanosti v dubnu 2008 ve srovnání s předchozím měsícem poklesla o 0,4 p.b. (na 5,2 %) a v meziročním srovnání je nižší o 1,6 p. b. K 30. dubnu evidovaly úřady práce nejméně uchazečů o zaměstnání v tomto měsíci od roku 1998. Meziročně poklesl počet uchazečů o zaměstnání o 86 814 osob, což je vůbec největší meziroční dubnový pokles nezaměstnanosti od začátku sledování. Zvýšil se počet volných pracovních míst na více než 152 000 - to je nejvyšší počet volných pracovních míst v evidenci úřadů práce v historii sledování. V některých okresech je dokonce více volných míst než uchazečů o zaměstnání.
 • (Soubor typu .pdf)Zvýšení důchodů od srpna 2008
  ilustrační fotoZákladní výměra důchodu, která je jednotná pro všechny důchodce, se zvýší z 1 700 Kč na 2 170 Kč měsíčně. Zvýšení bude stejné pro všechny druhy důchodů (starobní, plné invalidní, částečné invalidní, vdovské, vdovecké a sirotčí), bude stejné u důchodců pobírajících pouze samostatně vyplácený důchodu i u důchodců, pobírajících současně např. starobní a vdovský důchod, protože při souběhu nároku na výplatu více důchodů náleží základní výměra pouze k jednomu důchodu. Výše zvýšení nebude záviset ani na výši důchodu, což je rozdíl od předchozích zvýšení důchodů.
 • Závěry ze šetření teambuildingové akce v hotelu Vivaldi
  ilustrační fotoMinistr práce a sociálních věcí Petr Nečas nechal na základě zorganizování teambuildingové akce pro část zaměstnanců Ministerstva práce a sociálních věcí v hotelu Vivaldi provést hloubkovou prověrku všech podobných aktivit v odborech, zabývajících se implementací programů a řízením pomoci Evropského sociálního fondu v letech 2004 až 2008.

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 15.12. 2018 000 23:26.