Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2008 » Březen:

Jiří Sezemský: Nabídnutou spolupráci nikdo neodmítá

K článku „Emisar Rowlingové v Česku“ a souvisejícímu komentáři Co oči nevidí je nutné uvést následující upřesnění. Především je potřeba zdůraznit, že se zástupci organizace Children's High Level Group v čele s Janem Pfeifferem již proběhla na ministerstvu práce a sociálních věcí dvě jednání ještě předtím, než prohlásil pro ČTK, že "se s moc velkou vstřícností zatím nesetkali".

Skutečnost je taková, že s panem Pfeifferem se koncem února sešla vedoucí oddělení sociálně-právní ochrany dětí a následně začátkem března ředitelka odboru rodinné politiky. Na těchto schůzkách pan Pfeiffer představil podněty ke stávající situaci v zajištění náhradní péče o děti v České republice. Naopak byl informován o současných aktivitách ministerstva při transformaci systému náhradní péče o děti se záměrem sjednotit agendu péče o ohrožené děti pod jeden koordinující orgán a preferovat péči o děti v rodině před péčí ústavní. Východiska a představy jsou tudíž totožné, s přihlédnutím k místním možnostem. Byl přitom zřetelně deklarován zájem o další spolupráci s touto organizací včetně přizvání jejích zástupců k účasti v pracovních skupinách, které budou zpracovávat návrhy konkrétních opatření v této oblasti. Dále bude následovat setkání s náměstkem ministra pro oblast rodinné politiky Mariánem Hoškem.

Ministerstvo práce a sociálních věcí tedy projevuje maximální otevřenost ke spolupráci s organizací Children's High Level Group. Není pravdou, že jsou její rady striktně odmítány a že jsou jejími aktivitami "oficiální místa pobouřena".

Jiří Sezemský, vedoucí oddělení styků s veřejností MPSV

Autor: oddělení styků s veřejností
Poslední aktualizace: 19.3.2008

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 24.2. 2018 000 09:17.