Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2008 » Leden:

Jiří Sezemský: Reakce na článek „Nečasovi vyhrožují otcové“ (LN)

V takovém případě je bezpodmínečně nutné uvést konkrétní důvody, které vedly ministra Nečase k jeho vystoupení, jelikož v článku nezazněly. Vyjadřoval se ke skandálním výrokům sdružení K 213 na adresu tří žen. Poslankyni Mazuchovou označilo za "socanskou husu", doktorku Pavlovou za "feministickou krávu" a o paní ministryni Stehlíkové píše toto: "Po rezignaci na Vaši dnešní funkci si laskavě sbalte kufry a táhněte, odkud jste přišla a odkud vás nikdo nezval. My vás tady máme plné zuby, nemluvě o skutečnosti, že pitomců máme dost vlastních." Není důležité, jakého jsou tyto dámy osobního přesvědčení, ale gentleman by se za tyto vulgarity veřejně omluvil. Kdo stojí na straně slušných lidí, musí tyto sprosté a xenofobní výroky odsoudit s tím, že jejich autory diskvalifikují ze seriózní diskuse. Stejně jako veřejné výzvy sdružení K 213 k neplacení alimentů. Ultimáta, nátlak, výzvy k porušování zákona a osobní urážky v podání těchto radikálů bohužel komplikují diskusi o problémech některých otců, i když se toto téma týká výsledků osobních soudních sporů a nemá přímou souvislost s výkonem funkce ředitelky ÚMPOD.

K výběrovému řízení lze uvést, že bylo vypsáno dne 2. října 2007 a následně bylo inzerováno v tisku. Do konkurzu se přihlásilo celkem šest uchazečů a jeden z nich, šéf sdružení K 213 inženýr Fiala, nebyl přizván k pohovorům pro nesplnění podmínky humanitního vzdělání. Pětičlenná komise, kde měli mimochodem převahu muži, vybrala jednoznačně nejlepší kandidátku. Nicméně každý může podat námitku na průběh řízení a jsme povinni se jí v takovém případě zabývat.

Jiří Sezemský, vedoucí oddělení styků s veřejností MPSV

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 1.2.2008

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 21.2. 2018 000 08:28.