Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2007 » Listopad:

Jiří Sezemský: Jak žádat o rodičovskou? (MFDnes)

Úvodem jen tolik, že změny související se zavedením vícerychlostní rodičovské se týkají jak přiznávání rodičovských příspěvků nově po 1. 1. 2008, tak těch rodin, které tento příspěvek pobírají dnes a budou ho pobírat i koncem letošního roku.

V první řadě byla zveřejněna nepřesná citace, že se o nové žádosti na vyplácení příspěvku může žádat už nyní. Není to možné, protože nové tiskopisy jsou ve výrobě a budou k dispozici na úřadech koncem listopadu. Úřady obdrží přesné manuály do 8. listopadu. Základní informace o možnostech čerpání nově přiznávaných rodičovských příspěvků i pro přechodné období jsou však už dnes na internetu www.mpsv.cz. O rodičovský příspěvek si budou muset znovu požádat i ty rodiny, které ho budou pobírat 31. 12. 2007 podle původních pravidel, jelikož se dokládají nové údaje. Těchto rodin je zhruba tři sta tisíc a do konce listopadu dostanou dopis s příslušnými informacemi a formuláři. Požádat o rodičovský příspěvek podle nové úpravy budou moci už od prosince do konce ledna, do konce března se zpětnou platností. V průběhu prosince budou na úřadech v rámci informační kampaně k dispozici letáky ke všem změnám od Nového roku, připravujeme i podpůrnou inzerci.

Shrnuto závěrem - všechny práce související s přechodem na nový systém čerpání rodičovské jsou v rámci možností maximálně urychleny a rodiče budou informováni s předstihem.

Jiří Sezemský
vedoucí oddělení styků s veřejností MPSV

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 9.11.2007

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 22.2. 2018 000 17:41.