Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Noviny Práce a sociální politika » Dobrý tip:

Slepecký pes Chip obhájil titul

Soutěžili ve třech kategoriích – kategorie lidí se zbytky zraku, kategorie zcela nevidomých a kategorie lidí s kombinovaným handicapem. Široká veřejnost tak měla možnost sledovat práci vodících psů za plného městského provozu v okolí areálu výcvikového centra Helppes v Praze 5, Motole.

Na titul nejvyšší mohl dosáhnout soutěžící, který získal nejvyšší počet bodů bez ohledu na to, ve které kategorii startoval. Mistrem ČR ve výkonu vodících psů pro rok 2007 se již podruhé stal Petr Spousta z kategorie zcela nevidomých se svým čtyřnohým průvodcem – křížencem labradorského a zlatého retrievera Chipem z Kladna.

Jaké nebezpečí skýtá pohyb zrakově postižených lidí – ale nejen jich, v každodenním městském provozu, se měli možnost nechtěně přesvědčit účastníci i diváci mistrovství. Na hlavní ulici Plzeňská, v bezprostřední blízkosti přechodu pro chodce u tramvajové zastávky Hotel Golf, kde denně přechází mnoho dětí a lidí žijících v okolí, ale i lidí handicapovaných, kteří pracují nebo dochází do výcvikového centra, při dávání přednosti nevidomému na přechodu pro chodce do auta, které dalo přednost, zezadu narazilo další auto. Nehoda se, naštěstí, obešla bez zranění pro všechny účastníky, alespoň tentokrát.

Zuzana Daušová, Ředitelka Helppes – Centra výcviku psů pro postižené o. s.

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 19.7.2007

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 24.10. 2018 000 04:23.