Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2007 » Červenec:

Petr Nečas: Online rozhovor (Lidovky.cz)

OTÁZKA (Maminka R.)
Dobrý den, pane Nečasi. Jste již třetí v pořadí, koho se ptám na " čtyřrychlostní mateřskou". Duškovu odpoveď nezveřejnili, Vidím tvrdí, že 3,5tis. mateřská bude doplacena do životního minima. Myslím, že je to proti zasádám ODS. Motivuje to partnera k návštěvám Úřadu práce a nechat se živit státem a šidíte otce s podprůměrným , tedy nejčastějším, platem. Optimální a spravedlivé, dle mého názoru, je současných 7,5 tis. Spoustu lidí Vás podpořilo pod dojmem boje proti "flákačům", ale proč vyhánět matky po dvou letech do práce? Všichni nežijí v Praze, aby si odskočili na 4 hodiny do zaměstnání, a odepsat si paní na hlídání z daní státu také moc nepomůže. V čem s Vámi souhlasím je snížení porodného, které je skutečně zbytečně vysoké a spolu s "první rychlostí" motivuje některé spoluobčanky ke zvýšení populace...

ODPOVĚĎ ( 29.06.2007 14:16 )
Nejedná se o čtyřrychlostní mateřskou, ale o třírychlostní rodičovskou. Umožňuje svobodu volby. Zachovává možnost mít 3 roky rodičovskou za 7600,-Kč, nebo dovuletou za 11400,-Kč měsíčně, anebo čtyřletou za 7600,-Kč měsíčně do 18ti měsíců dítěte a 3800,-Kč do 48 měsíců dítěte. V sousedním bohatém Rakousku je mimochodem rodičovská v přepočtu zhruba 12200,-Kč měsíčně na 3 roky. I v tomto světlě je náš systém moderní, velkorysý a velmi vstřícný vůči rodinám. Děkuji všem za jejich dotazy a omlouvám se těm, na které se nedostalo. Bohužel mé pracovní povinnosti mne ženou dál. Přeji všem hezký den a spokojený víkend. Petr Nečas.

OTÁZKA (Moravanka)
Chtela bych se zeptat jak budete resit nasledujici aspekty cs. penzijniho systemu: bonifikaci nizkoprijmovych duchodcu a penalizaci vysoko prijmovych duchodcu/dosavadni/; fakt ze invalidni duchod je casto podplacen a je vyssi nez ten zaslouzeny a vyplaci se do smrti/ne jenom do doby kdy ma duchodce narok na normalni duchod. Priklad: dama s prijmem 10,000 kc ktera ma v 50 letech narok na 6,000 kc normalniho duchodu, se zinvalidni a ma razem narok na 9,000 kc invalidniho. Pochopitelne nebude v 60 letech nikdy zadat o normalni duchod, protoze by prodelala. Cili byt invalidou se vyplaci. A nedelejte si iluze, ze vsichni "invalide" jsou invalidni.Ja osobne znam damy v sousedstvi, ktere na zaklade bolesti zad/neprokazatelne/, dostali invalidak v 35 letech. Pritom lezou svizne po stromech, pomahaji stavet a renovovat domy a jine invalidni aktivity.Jak osetrite, aby se tyto jevy nevyskytovaly a tito lide se neprizivovaly na soc. systemy, ale prispivali do neho???/Jestli si myslite, ze jde o Romy, ani nahodou. Gadzu je mezi temito prizivniky pozehnane./ Staci aby podnik, ve kterem dotycny pracuje zkrachoval, a dotycny zamestnanec se zene k doktorovi a lame ho, aby dostal invalidak. Misto toho, aby sel hledat jinou praci.

ODPOVĚĎ ( 29.06.2007 14:12 )
Chceme povzbudit rozvoj doplňkových penzijních systémů tak, aby občané nebyli závislí pouze na státním průběžném systému, který opravdu znevýhodňuje střední a vyšší příjmové kategorie. Princip zásluhovosti by se tak odrazil v celkové výši penzijních příjmů, tvořených státní penzí a příjmem z doplňkových penzijních systémů. Jednou ze zásad připravované důchodové reformy je i reforma invalidních penzí. Současně chceme, a intenzivně na tom pracujeme, zreformovat i lékařskou posudkovou službu.

OTÁZKA (Jana)
Zajímalo by mne,zda opravdu chcete dosáhnout toho, aby byli lidé na dávkách pomoci v hmotné nouzi(protože tím stát ušetří), nebo si opravdu dovedete představit, jak například 65letý elektrikář leze na sloupy vysokého napětí, nebo jak předáváme děti do mateřské školy 65leté učitelce? Ano souhlasím s tím, že když někdo, jako vy sedí a diskutuje, asi jej taková ,,práce,, tolik neopotřebuje a pak tedy může ,,pracovat,, třeba do osmdesáti. A nebude také ten 65letý zabírat pracovní místo, na kterém může pro změnu pracovat mladý a nadějný vysokoškolák?

ODPOVĚĎ ( 29.06.2007 14:08 )
Již dnes přesahuje hranice odchodu do důchodu 61 let, za 10 let bude na 63 letech a nevidím důvod, proč by za čtvrt století nemohla dosáhnout 65 let. Zdravotní stav starších spoluobčanů se bezesporu vnásledujících letech bude nadále zlepšovat . Navíc zůstane zachována i možnost předčasného důchodu.

OTÁZKA (Karel Rulf)
Dobrý den pane ministře. Od nového roku se má zvýšit poplatek za odběr elektřiny o 20 procent. Prosím zdělte mi kolik přidáte důchodcům . Protože tím se zdraží všechno,potraviny atd. Děkuji za odpověď Karel Rulf

ODPOVĚĎ ( 29.06.2007 14:05 )
O výši valorizace penzí ještě není rozhodnuto. Ze zákona je povinná valorizace o růst cen a jendu třetinu růstu mezd. O výši valorizace se bude jednat a vláda o ní rozhodne v září 07.

OTÁZKA (Vlada)
To myslíte vážně??? Včerejší tisk zveřejnil něco v tom smyslu, že když v Domově Důchodců v Třebíči bude důchodce s příjmem menšíchm než 9 tisíc, tak se mu budou peníze za pobyt počítat jako dluh. Pak když zemře tak se uidělaá exekuce na majetek Jaký je Váš názor??

ODPOVĚĎ ( 29.06.2007 14:04 )
V případě, že se v některém domově pro seniory děje to, co popisujete, považuji to nejen za neetické, ale i v rozporu se zákonem. Senior v tomto zařízení platí svým příspěvkem na péči, pokud ho má a svými příjmy s výjimkou 15%, které mu musí zůstat k dispozici. Nic tedy nemůže dlužit.

OTÁZKA (Milan Franta)
Vážený pane ministře, moje otázka se týká reformy sociální. Přesto doufám, že na ni odpovíte. Podle Vašeho nového návrhu, který se týká vzniku nového systému specializované státní správy, má nově vzniklý Územní úřad služeb zaměstnanosti a sociálních věcí zabezpečovat mimo jiné také služby sociálního poradenství a služby prevence. Zajímalo by mne, jakým způsobem bude v rámci těchto služeb transformována působnost obecního úřadu obce s rozšířenou působností, která podle § 92 písm. b) zákona č. 108/2006 Sb.,o sociálních službách, koordinuje poskytování sociálních služeb a poskytuje odborné sociální poradenství osobám ohroženým sociálním vyloučením z důvodu předchozí ústavní nebo ochranné výchovy nebo výkonu trestu, osobám, jejichž práva a zájmy jsou ohroženy trestnou činností jiné osoby a osobám , jejichž způsob života může vést ke konfliktu se společností; přitom spolupracuje se zařízeními pro výkon ústavní nebo ochranné výchovy, s Vězeňskou službou ČR, Probační a mediční službou ČR, správními úřady a územními samosprávnými celky. Podle zprávy z MPSV (Mgr. Terezy Čakrtové -vedoucí oddělení koncepce veřejné správy v sociálních službách), která byla dne 15.6.2007 zaslána na krajské ůřady metodikům sociální prevence, nemá být prozatím tato působnost převedena na nově vzniklý Územní úřad služeb zaměstnanosti a sociálních věcí. Vaše odpověď bude zajímat nejen mne, ale i všechny další sociální pracovníky těchto úřadů, kteří tuto působnost vykonávají ve své každodenní náplni práce. Děkuji a přeji Vám hodně úspěchů ve Vaší práci a hlavně fundovaný tým odborníků, který zpracuje návrhy příslušných věcných záměrů zákonů komplexně. Pokud vím, tak jste stanovil termín k jejich vypracování do 31.7.2007.

ODPOVĚĎ ( 29.06.2007 14:00 )
Na novém zákoně v současné době pracujeme v podobě věcných zásad. Nic tedy není možné míti za definitivní. V oblasti sociálních služeb počítáme s přechodem agendy příspěvku na péči na nový úřad. To že obcím, městům a krajům i nadále zůstane celá řada kompetencí ve vlastní působnosti v sociální sféře, je jisté. Usilujeme pouze o převod přenesené působnosit státní správy.

OTÁZKA (Jan Svárovský)
Jak je možné, že zvedáte hranici odchodu do důchodu, když je dnes už problém pro staré lidi udržet se v práci.Jaký je čeká život. Hlavně dělníky. Ruzné správni rady si rozdávají milionové odměny př. ČEZ a jiní mají a to je většina podprůměrné výdělky.Je vidět, že tomu nerozumíte. Jste bezohlední. Váše odpověď mne nezajímá neboť ji znám dopředu.

ODPOVĚĎ ( 29.06.2007 13:57 )
Hranice věku do důchodu je již zvednuta a má dosáhnout 63 let v roce 2017. Návrh pouze prodlužuje zvedání věku odchodu do důchodu tak, aby v roce 2030 dosáhl 65 let. Dnes je u nás jedna pětina lidí starších 60 let, v roce 2014 to bude jedna čtvrtina a po roce 2025 30%. Průměrná délka života, což je bezesporu velmi pozitivní zpráva, se za posledních 15 let prodloužila o 4 roky a bude se prodlužovat o jeden rok každých následujících 6-10 let. Ve světle těchto demografických faktů je nutné dělat reformní kroky, které navrhujeme. Nebo je možné ignorovat demografickou situaci a přivést důchodový systém do situace, že v roce 2050 bude jeho deficit 50% HDP.

OTÁZKA (jendánek)
Zajímalo by mne za jakých podmínek bych mohl odejít do důchodu podle nového návrhu důchodové reformy pokud mám odpojištěno 35 let. Myslím tím třeba v 55 letech. Bude to vůbec možné ? Není totiž úplná pravda, že v Německu může odejít do důchodu až v 65 letech. Jsou tam i dost výhodné podmínky jak v zaměstnanosti tak i pro předčasný důchod. Samozřejmě musí mít něco našetřeno. Děkuji

ODPOVĚĎ ( 29.06.2007 13:52 )
V důchodovém systému jsou a budou dvě hranice : věk odchodu do důchodu a minimální povinná délka důchodového pojištění. I nový systém umožní odchod do předčasného důchodu, navíc bude i bonifikovat delší pracovní aktivitu či umožní souběh částečného důchodu s pracovní aktivitou.

OTÁZKA (Radekh)
Proč jste se rozhodl potrestat vysokoškoláky tím, že půjdou do důchodu o pět let později než ostatní? Měl jsem za to, že Vaše strana se hlásila k programu zvyšování vzdělanosti v zemi a nikoliv k odstrašování potenciálních kandidátů na vysokoškolské studium?

ODPOVĚĎ ( 29.06.2007 13:50 )
Parametry důchodové reformy budou otázkou dalších politických jednání. Je skutečností, že v ČR máme rekordní rozsah tzv.náhradních dob, tedy dob, které se nám započítávájí do důchodového pojištění, přestože důchodové pojištění neplatíme. Tyto náhradní doby tvoří až jednu pětinu započtené doby, což je evropský rekord. Ve většině zemí EU není vysokoškolské studium náhradní dobou. Proč trestáme lidi bez vysokoškolského vzdělání, kteří v době vysokoškolského studia jiných již pracují a odvádějí důchodové pojištění, když díky výhodě vysokoškolského vzdělání má vysokoškolák v budoucnosti jednoznačnou šanci dosáhnout na výrazně vyšší plat, než člověk bez vysokoškolského vzdělání?

OTÁZKA (Bobo)
Pane ministře,Vaše strana získala ve volbách asi 16 procent hlasů.(pravda je ovšem že velká část občanů se dobrovolně vzdala svého práva volit)Kdo Vám dal právo měnit svoji"reformou"život všech občanů?Máme ještě v paměti kam ODS dovedla náš stát před 10 léty.V čele ODS stojí pán který má milióny dluhů a těhotnou milenku.Ten potřebuje spravit svoje finance a né ty státní!

ODPOVĚĎ ( 29.06.2007 13:46 )
ODS volby vyhrála, vytvořila koaliční vládu, která na základě svého programového prohlášení získala důvěru v Poslanecké sněmovně. Má tedy mandát vládnout. Před 10 lety, mimochodem, byla Česká republika vybrána mezi prvními třemi novými státy pozvanými do NATO a byla také mezi prvními pěti státy, se kterými zahájila Evropská unie jednání o vstupu. Takže jsme asi tou zdevastovanou zemí nebyli, jinak by nás do EU a NATO nepozvali.

OTÁZKA (Zdeněk)
Kdykoliv Vás slyším nebo vidím tak je mi jasné co bude následovat.Opět budete strašit nesmyslnými hausnumery,řekl bych že to hraničí s trestným činem vyvolávání poplašné zprávy. Myslíte si že vláda která vládne s pomocí 2 podivně získaných poslanců má dostatečný mandát k tomu aby realizovala něco čemu říká reforma,která má od základů zničit náš sociální stát?

ODPOVĚĎ ( 29.06.2007 13:43 )
Máte-li pocit, že páchám trestný čin, je Vaší občanskou povinností podat na mne trestní oznámení. Veřejné finance v naší zemi jsou v dlouhodobém výhledu v tak nepříznivém stavu, že reformy by dnes musela dělat jakákoliv vláda v jakémkoliv politickém složení. Ikdyž se dnes někteří tváří, že se vlastně nemusí dělat nic.

OTÁZKA (Monča)
V on-line rozhovoru na ihned.cz jste prohlásil, že neznáte jediného poslance za ODS, který by bydlel v regulovaném nájemném.Ale na adrese http://www.homr.cz je jich nejvíce z ODS a to i starostů atd. Tak jak to vlastně je?K tomu se mi váže i otázka-proč se nestaví sociální byty a byty dostupné pro rodiny s dětmi? Máme tu sice jednu z nejdelších MD, ale když je nedostatek školek, není tu chuť ke zkráceným úvazkům, ke klouzavé pracovní době a k zaměstnávání matek s dětmi, tak se nic jiného dělat nedá. Ale jak si teda rodina s dětma, kde oba berou podprůměrné nebo průměrné platy může dovolit koupit byt za několik miliónů, kde na to vezme? A hypotéku dají jen těm bohatším a navíc se upíšete skoro na celej život a pokud jste nemocný a nemůžete to splácet, tak vám ho vezmou.

ODPOVĚĎ ( 29.06.2007 13:41 )
Nevím jak aktuální tyto údaje jsou, ale opravdu nevím o žádném poslanci ODS, který by bydlel v regulovaném nájmu. Souhlasím s Vámi, že je nutné podporovat částečné flexibilní pracovní úvazky a podporovat zaměstnanost rodičů malých dětí. Zrovna tak je nezbytné stimulovat veřejné i soukromé investice do nájemného bydlení. Nesdílím názor, že každý, kdo chce bydlet musí bydlet ve vlastním bytě nebo domě.

OTÁZKA (Monika)
Co říkáte tomu, že Finsko a další vyspělé země mají 30 dní dovolené a více státních svátků? Co říkáte tomu, že ve Francii se pracuje 35 hodin týdně? Co říkáte tomu, že Češi odpracují po Jižní Koree nejvíce hodin a přitom za málo peněz? Co říkáte sociálnímu systému v Německu a některých dalších evropských zemích, kde nezaměstnaným platí byty, mohou zažádat o televizi nebo co zrovna potřebují? Co říkáte tomu, že po nás chtějí abychom platili elektřinu, byty, jídlo a další potřeby na úrovni výše zemí EU, ale přitom platy máme(kromě poslanců, členů vlády, podnikatelů atd.)několikanásobně nižší než v zemích EU? Co říkáte tomu, že v zemích, které patří mezi nejbohatší, platí lidé s nejvyšší mzdou nejvyšší daně, ve Skandinávii dokonce kolem 50%, proč to nezavedete i u nás? A kdy tu zavedete majetková přiznání? Odkazy jsou zde: http://www.mesec.cz/clanky/cesko-hodinovy-vydelek-nic-moc http://www.mesec.cz/clanky/cesko-netravime-v-praci-prilis-mnoho-casu http://ekonomika.ihned.cz/c1-21307380-nejvice-volna-v-eu-si-uziji-finove-nejmene-britove http://www.finexpert.cz/default.aspx?section=28&server=1&article=16790 Děkuji za odpověď!

ODPOVĚĎ ( 29.06.2007 13:38 )
V naší zemi jsou také ze zákona 4 týdny dovolené a ve státní správě 5 týdnů. 35 hodin pracovní doby ve Francii je věc, kteoru v poslední volební kampani kritizovala i část socialistů. Sociální dávky a blahobyt jako ve vyspělých západních zemích budeme mít, až budeme mít jejich ekonomickou výkonnost. A tu nemáme. Navíc i řada těchto států dnes ví, že jejich nákladný sociální systém je obrovskou brzdou a vlády levicové i pravicové se pokouší teno systém reformovat. I u nás platí lidé s nejvyššími platy nejvyšší daně. Necelá desetina daňových poplatníků s nejvyššími příjmy zaplatí téměř třetinu výnosu dańě z příjmů fyzických osob. A řekněme si otevřeně, že je v naší zemi velmi často rozdíl mezi tím, že pracujeme nebo že trávíme čas v práci.

OTÁZKA (Monika)
Pane Nečasi, proč si nevezmete příklad z vyspělých zemí, kde vládne pravice? Žila jsem několik let v Austrálii, kde žijí opravdu spokojení lidé a drtivá většina lidí tam má na důstojný život. Je tam opravdu právní stát, pravice nedovolí korupci, mají tam audity, majetková přiznání! Pracovní doba je 35 hodin týdně, minimální mzda 10-12 AUD za hodinu, takže lidé nejsou sedření za málo peněz. Tam dokonce i nezaměstnaní brali nejméně 180AUD/týden, takže na rozdíl od našich nezaměstnaných a na rozdíl od našich zaměstnaných za podprůměrné mzdy si mohli dovolit cestovat a chodit za kulturou. Funguje tam protikuřácký zákon, veřejná prostranství a restaurace jsou nekuřácká, takže nekuřáci tam nejsou diskriminování, děti ve školách nosí uniformy, takže tam není šikana. Účast ve volbách je tam povinná, kdo nepřijde, zaplatí pokutu, takže tam chodí lidé kvůli odvedené práci politiků. Ve vlacích/metru, busech jsou turnikety, takže takže tam lidé nemůžou jezdit načerno a po 19h tam chodí policie, takže tam nejsou počmáraná metra a krádeže jako tady. Emigranti co jsem znala tam volí pravici, ale zde by ji prý nevolili. Lidé si tam váží přírody i druhých. Když děláte svou práci poctivě a odpovědně tak se postupně vypracujete a váží si vás tam, není to o známosti a o protekcích. Mají přísné zákony na ochranu přírody, takže tam nevidíte hovínka, vajgly, zvratky a špínu na chodnících, na lavičkách a v parku.OTÁZKA: Proč to jinde jde jen u nás ne???

ODPOVĚĎ ( 29.06.2007 13:33 )
Až budeme mít za sebou 150 let nepřetržitého života v demokracii, tržní ekonomice a právním státu, bez válek a totalitních režimů na našem území, bude to u nás určitě vypadat jako v Austrálii. Až na to podnebí:-)

OTÁZKA (občan z kraje města)
Vážně si myslíte, že je možné vyvést zemi z krize bez zrušení komunistického sociálního systému, který v ní musíme trpět? Myslíte, že lze v demokracii, kde má volební právo každý parazit, lze realizovat reformy, které zhorší životní úroveň parazitů?

ODPOVĚĎ ( 29.06.2007 13:30 )
Je skutečností, že v demokracii má volební právo každý, bez ohledu zda pracoval nebo nepracoval. S tím se musíme vyrovnat. A je také jasné, že reforem se více bojí ti pasivnější a méně aktivní. Čím více budeme reformy odkládat, tím budou bolestivější.

OTÁZKA (Důcodce Kozina-J. Sladký)
1-Kolik bylo na důchodovém účtu k 1.1990-kam se poděly?Byly tvořeny i z mé práce-dnes nemám ani prům.důchod 2-Jaká byla zadluženost celé ČSSR k 1.1.1990 3-Kolik je dnes Předem Vám děkuji,a pokud odpovíte budete prvním politikem, který mě odpověděl,a opravím si názor na slušnost

ODPOVĚĎ ( 29.06.2007 13:28 )
na důchodovém účtu nic nebylo, minulý režim projídal podstatu a budoucnost nás všech. Žádné finannčí prostředky se v rámci důchodového systému neukládaly. Průběžný systém pracuje tak, že to co se ten rok vybere na důchodovém pojištění od ekonomicky aktivní části obyvatelstva, vyplatí se ten samý rok penzistům. To že si někam odkládáme peníze na penzi z důchodového pojištění a prostřednitvím průběžného systému je nepravdivá iluze. I proto musíme provést důchodovou reformu a umožnit i skutečné spoření na penzi, tak, aby budoucí penzisté nebyli závislí pouze na státním průběžném systému. Co se týče zadluženosti, je pravdou, že v porovnání s jinými komunistickými státy byla tehdejší ČSSR zadlužena velmi málo. Byl tu však obrovský vnitřní dluh počínaje životním prostředím až po stav infrastruktury a úroveň hospodářství. Navíc se minulý režim nemusel zadlužovat prostě proto, že si zdroje nakradl. Celkové veřejné zadlužení se dnes pohybuje zhruba okolo 1 tisíce miliard Kč a narostlo prudce především v posledních 8 letech. Jinak mám také zásadu, že se snažím odpovědět na všechny dopisy.

OTÁZKA (Jirka)
Má podle vás cenu pracovat, když bych stejné peníze získal na sociálních dávkách? Já sám teprve nastupuji do svého prvního zaměstnání, takže nevím, zda se mi skutečnost, že se člověk snaží, stává brzy ráno, platí si dopravu do práce, podnájem atd., skutečně vyplatí - jestli bych radějí neměl zajít na úřad práce a zaregistrovat se. Co by jste mi poradil?

ODPOVĚĎ ( 29.06.2007 13:22 )
Určitě Vám poradím, abyste zůstal poctivým a slušným člověkem. Tedy pokud máte možnost pracovat abyste pracoval. Ale jinak máte samozřejmě pravdu, sociální systém je u nás zneužíván. Řadě lidí se vyplatí kombinovat pobyt na sociálních dávkách s příležitostní prací na černo, což jim zajišťuje relativně slušné příjmy. Reformní opatření budou směřovat proti tomuto chování, budou motivovat k větší aktivitě a penalizovat neochotu pracovat či se rekvalifikovat.

OTÁZKA (madqwert)
Dobry den, priznate uz konecne, ze jste si koupili Melcaka s Pohankou a co jste jim za to slibili? Jen pro ilustraci prikladam vyjadreni dvou vyznamnych osob, snad vas to povede k zamysleni nad vasim jednanim. Adriana Krnacova: Tak něco jim snad musel slíbit, aby změnili barvy dresu:) Asi si už nikdo naivně nemyslí, že v politice se dělajá něco nezištně...jenom z přesvědčení. Smutné je, že tuto podívanou financujeme, to je k po...ní:( Vojtech Cepl: Pan Dalík v rozhovoru pro MF Dnes popsal, co dělal. Že nabídl výhody určitým poslancům, třeba panu Melčákovi. Když se ho ptali, jestli jim nabídl peníze, upřesnil, že se jedná o výhody politické. Ten obchod je do té míry nepěkný, že se ho pan Dalík zjevně zdráhal popsat blíže a přesně. Jestli se toto dá nazvat korupcí, to je otázka. Je to nepřesné, neodborné laické vyjádření, nicméně ta podstata korupčního jednání, že je někomu nabídnuto něco, co není úplně košér, tak to v tom nepochybně bylo. Pan Rath měl pravdu, jen to špatně řekl.

ODPOVĚĎ ( 29.06.2007 13:19 )
Pana Melčáka s panem Pohankou jsme si nekoupili. Postupovali podle svého svědomí. I řada sociálních demokratů si myslela a myslí, že pana Paroubka je nutné zastavit a někteří z nich to řekli i veřejně. Navíc ne každý poslanec byl ochoten podílet se na dlouhotrvající politické nestabilitě a na situaci, kdy země neměla vládu s důvěrou a kdy nebyl respektován výsledek voleb a vítěz voleb. Je zajímavé, že když mluvil pan Paroubek o vytvoření své vlády za pomoci přeběhlých poslanců z řad nynější vládní koalice, mluvil o konstruktivních poslancích. Když se konstruktivně zachovali pan Pohanka a Melčák, mluví o zkorumpovaných zrádcích.

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 2.7.2007

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 21.2. 2018 000 20:21.