Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2007 » Červen:

Petr Nečas: "Nechceme trhací kalendář" (LN)

Když jste představovali reformu, říkali jste, že nebudete připouštět změny.

Neříkali.

Říkali jste, že nechcete, aby reformu rozmělnily pozměňovací návrhy.

Říkali jsme, že chceme minimalizovat rozsah pozměňovacích návrhů, a především že všechny pozměňovací návrhy musí být dávány tak, aby neměnily bilanci mezi příjmy a výdaji. Aby se kvůli nim neprohloubil deficit státního rozpočtu.

Proč jste tedy na začátku chtěli, aby reforma byla projednána ve zkráceném řízení? Tedy tak, aby ve skutečnosti nebylo možné podávat pozměňovací návrhy?

Vůbec nechápu, kde berete tak nepravdivé informace. Vláda nikdy nepožádala o projednávání reformy ve zkráceném čtení. Tedy podle paragrafu 90, který umožňuje schválit zákon bez pozměňovacích návrhů.

Premiér doslova říkal: "Nebudeme chtít ve sněmovně diskutovat o detailech."

To je ale něco úplně jiného. Samozřejmě nechceme, aby z toho byl trhací kalendář. Koneckonců v pracovní verzi, která šla později do sněmovny, už některé návrhy kolegů poslanců byly.

Když se objevila první kritika Vlastimila Tlustého, říkali jste, že jeho návrhům neustoupíte.

To nikdo neříkal. Navíc žádné návrhy nedával a jen kritizoval. Snižovat daně bychom chtěli všichni, ale za cenu schodku veřejných financí to nejde. I já bych je snižoval, a jak rád.

Autor: Marie Valášková

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 19.6.2007

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 25.2. 2018 000 04:52.