Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Novinky:

Poslanci odmítli zákon o rentách pro olympijské medailisty

Podle ministra práce a sociálních věcí Petra Nečase by zákon olympioniky vyjmul jako jedinou skupinu z důchodového systému sdíleného všemi ostatními lidmi. „Jsem přesvědčen, že je naší povinností postarat se o lidi, kteří udělali hodně pro tuto zemi, jsem přesvědčen, že tou správnou cestou je bezesporu nadační fond, ale rozhodně by to neměl být důchodový systém,“ uvedl před hlasováním Petr Nečas.

„Stejně dobré jméno dělají České republice i sportovci z neolympijských sportů, dělá to celá řada představitelů kultury, umění, vysokého školství, vědy apod. A tito lidé budou mít penze výrazně nižší, než jsou penze podle tohoto návrhu zákona. Z tohoto pohledu je naprosto legitimní klást si otázku, jak dlouho musel člověk bojovat na frontách druhé světové války, jak dlouho by musel být zavřený v koncentračním táboře, jak dlouho by musel být politickým vězněm ve 40. a 50. letech, aby dosáhl na takto vysokou penzi. Já jsem přesvědčen, že v této optice musíme tento zákon posuzovat a v této optice pro něj nemůžeme hlasovat,“ uzavřel Nečas.

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 13.6.2007

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 24.3. 2019 000 13:58.