Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2007 » Květen:

Jiří Sezemský: Čistý příjem rodin a důchodců se zvýší

Je legitimní, když opozice prosazuje svoje řešení a polemizuje s konceptem, navrženým vládou. Neměly by však být používány nefér argumenty, vyplývající z neznalosti všech poskytovaných informací.

Pan exministr Sobotka uvedl, že propočty ministerstva práce a sociálních věcí nejsou seriózní, protože stručně řečeno nezahrnují "ztráty z rodičovského příspěvku, přídavků na děti a nezabývají se tím, jaký dopad bude mít zvýšení dolní sazby DPH atd." Pravý opak je pravdou. Tyto modelové propočty s předpokládaným vývojem čistých příjmů vybraných typů domácností (úplných i neúplných) s dětmi a domácností důchodců započítávají nejen daňové úpravy včetně dopadu zvýšené sazby DPH, ale i všechny změny v sociálních dávkách. Vychází z nich vyšší čisté příjmy proti současnosti jak nízko a středně příjmovým skupinám obyvatel, tak i důchodcům. V případě rodin s dětmi jsou tyto částky ve většině případů vyšší než 1000 korun měsíčně.

Tyto propočty společně s dalšími podrobnými informacemi o připravovaných změnách v sociální oblasti je možné nalézt na speciální internetové stránce "Sociální reformy" na adrese www.mpsv.cz.

Autor: oddělení styků s veřejností
Poslední aktualizace: 14.6.2007

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 18.2. 2018 000 04:30.