Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Noviny Práce a sociální politika » Dobrý tip:

Využijte bezplatné prezentace na Veletrhu neziskových organizací!

Akce se tentokrát uskuteční v prostorách Tyršova domu na Újezdě v Praze 1. Na rozdíl od ročníků předchozích, kdy měl veletrh relativně komorní rozměry, letos očekáváme rekordní počet účastníků, a to jak z České republiky, tak ze zemí tzv. visegrádské čtyřky. Naše neziskovky se o zkušenosti budou taktéž moci podělit se zástupci z Ukrajiny, Běloruska, Moldavska, Německa či ze zemí nám geograficky vzdálenějších, jako je např. Tchaj-wan. Ke zlepšení spolupráce snad přispěje i workshop zaměřený na problematiku spolupráce „NGOs“. Mimo to se můžete těšit na čtyři odborné semináře zaměřené na specifické problémy českých neziskových organizací pořádané experty z Cheval, CpKP, NesSt a ICN.

Pro veřejnost pak jako inspirace poslouží přednáška Phila Wooda „Místo, co vypadá jako my – mladí a interkulturní město“. Ovšem jak napovídá podtitul celé akce, tj. aktivní občanství mladých, stěžejním posláním veletrhu je samozřejmě přiblížit práci neziskových organizací široké veřejnosti. A to zejména nadchnout její zástupce z řad mladých, aby se aktivně zapojili do činnosti třetího sektoru. Za tímto účelem se bude kromě už tradiční burzy dobrovolníků a bloku powerpointových prezentací konat i seminář Otevři se třetímu sektoru aneb jak najít tu svou neziskovku a podpořit ji. Dalším z pomyslných vrcholů programu bude i debata o roli celebrit v neziskovém sektoru. Aňa Geislerová a Janis Sidovský budou se zástupci z řad odborníků, neziskových organizací a novinářů diskutovat jak o svých osobních zkušenostech, tak o kladech a záporech zviditelňování třetího sektoru za pomoci slavných. Určitě je na co se těšit.

Pokud tak vaše organizace doposud neučinila, pojďte se připojit i vy! Účast na Veletrhu neziskových organizací nabízí jedinečnou příležitost bezplatné prezentace, navazování kontaktů a partnerství, oslovování sponzorů a dobrovolníků i získávání nových vědomostí o NGO managementu pro každou organizaci. V případě zájmu naleznete podrobnější informace i registrační formuláře na webových stránkách www.forum2000.cz.

Pavla Mandátová
Spoluorganizátorka akce

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 2.5.2007

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 19.10. 2018 000 08:38.