Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Tiskové zprávy MPSV:

Tiskové zprávy (září)

Obsah položky Tiskové zprávy (září):

 • (Soubor typu .pdf)Platy státních zaměstnanců skokově vzrostou! Výrazněji si polepší nejhůře placení lidé
  ilustrační fotoŠkolníci, kuchařky nebo knihovníci patří mezi nejhůře placené profese ve státní sféře. Díky iniciativě ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD) dojde ke zrušení 1. platové tabulky, kam tito zaměstnanci spadají. Nově budou od příštího roku zařazeni do lépe honorované 2. platové tabulky. Všem lidem ve státní sféře navíc od roku 2020 plošně vzrostou platy o 1500 Kč. Dnes se na tom shodli zástupci koalice.
 • (Soubor typu .pdf)Důchodci si v příštím roce polepší v průměru o 900 korun
  ilustrační fotoDůchody porostou v příštím roce o víc než jen zákonem stanovenou valorizaci. V průměru si penzisté od ledna 2020 polepší o 900 Kč na cca 14 400 Kč. Poslanci dnes 11. září 2019 schválili návrh Ministerstva práce a sociálních věcí. Novela zákona o důchodovém pojištění čeká už jen na podpis prezidenta.
 • (Soubor typu .pdf)Koncept vládního návrhu dohody Rady hospodářské a sociální dohody ČR byl schválen
  ilustrační foto Vláda České republiky dnes projednala výši příspěvku sociálním partnerům, tedy odborovým organizacím a organizacím zaměstnavatelů, na podporu vzájemných jednání na celostátní nebo krajské úrovni. Jednání se týkají důležitých zájmů pracujících, zejména hospodářských, výrobních, pracovních, mzdových a sociálních podmínek. O konečné podobě a výši státního příspěvku bude nyní rozhodovat Tripartita.
 • (Soubor typu .pdf)Komise pro spravedlivé důchody navrhla možnosti, jak ocenit ty, kteří pečovali o děti
  ilustrační fotoKomise pro spravedlivé důchody se na svém 6. jednání v pátek 6. září 2019 zabývala problematikou posílení důchodů pečujících osob. Zejména ženy, které během svého života pečovaly o své děti nebo nemocné a nemohoucí blízké, jsou za tuto péči v důchodu v podstatě trestány nižšími důchody. Cílem Ministerstva práce a sociálních věcí je přinést takovou změnu, která by ohodnotila zásluhy za péči již od prvního dne seniora v důchodu.
 • Jak zlepšit život mladým rodinám a zvýšit porodnost? Ministryně Maláčová má plán
  ilustrační fotoDostupné bydlení, dostatečná kapacita předškolních zařízení nebo částečné pracovní úvazky, to jsou jen některá z 33 opatření na podporu rodin, se kterými počítá Aktualizovaná Koncepce rodinné politiky z dílny Ministerstva práce a sociálních věcí. Vize šéfky resortu Jany Maláčové (ČSSD) na směřování rodinné politiky má v nejbližších letech řešit zásadní problémy, se kterými se rodiny potýkají, a vytvořit mladým párům podmínky pro to, aby mohly mít děti.
 • (Soubor typu .pdf)Ministryně Maláčová informovala vládu o ukončení činnosti Fondu dalšího vzdělávání
  ilustrační fotoMinisterstvo práce a sociálních věcí ukončilo ke dni 30. června 2019 činnost státní příspěvkové organizace Fond dalšího vzdělávání (FDV). Ministryně Maláčová dnes informovala vládu o postupu Ministerstva práce i o dalších okolnostech zrušení fondu. Mezi důvody, kvůli kterým byla činnost ukončena, patří dlouhodobě nestabilní odborné zázemí, problematická personální politika a také nejasnosti v agendě, které se FDV mělo věnovat. Zrušení Fondu bylo jedním z prvních úsporných opatření ministryně Jany Maláčové (ČSSD) ve vedení MPSV.

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 16.9. 2019 000 05:30.