Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Tiskové zprávy MPSV:

Tiskové zprávy (srpen)

Obsah položky Tiskové zprávy (srpen):

 • (Soubor typu .pdf)MPSV úspěšně čerpá evropské peníze
  ilustrační fotoMinisterstvo práce a sociálních věcí (MPSV) pravidelně každý měsíc vyhodnocuje realizaci Operačního programu Zaměstnanost (OPZ) a Operačního programu potravinové a materiální pomoci. Neustále se ověřuje, zda jsou evropské prostředky využívány k jejich hlavním potřebám a vše se vyvíjí podle plánu. Jako důkaz správnosti a úspěšnosti tohoto postupu slouží jak čísla za měsíc červenec, tak i fakt, že OPZ je dlouhodobě vyhodnocován Ministerstvem pro místní rozvoj jako operační program s nízkou mírou rizika.
 • (Soubor typu .pdf)Aktuální predikce MPSV předpokládá průměrnou roční míru cenové inflace pro rok 2019 ve výši 2,6 %
  ilustrační fotoDle pravidelně aktualizované predikce Ministerstva práce a sociálních věcí by v roce 2019 měla průměrná roční míra cenové inflace dosáhnout 2,6 % a být tak o 0,5 procentního bodu vyšší než v roce 2018. Výhledy inflace na léta 2020 a 2021 se pohybují v intervalu 1,4 – 2,4 % (střed 1,9 %) v roce 2020, resp. 1,6 – 2,6 % (střed 2,1 %) v roce 2021.
 • (Soubor typu .pdf)Dopis hejtmanovi Zlínského kraje ve věci převodu sociálnch služeb na jiné zřizovatele
  ilustrační fotoZveřejňujeme dopis ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové hejtmanovi Zlínského kraje Jiřímu Čunkovi ve věci záměru na převod sociálních služeb zřizovaných krajem na obce a jiné poskytovatele
 • (Soubor typu .pdf)MPSV připravuje návrhy změn v oblasti sociálních služeb. K dokončení novely si přizvalo odborníky
  ilustrační fotoMinisterstvo práce a sociálních věcí dokončuje přípravu změn v oblasti sociálních služeb. Novela zákona o sociálních službách se dotkne mimo jiné problematiky financování celého systému, který bylo v minulých letech nutné opakovaně dofinancovávat. K dokončení přípravy návrhu ustanovila ministryně Jana Maláčová (ČSSD) odbornou pracovní skupinu, kam byli pozváni zástupci odborné veřejnosti, ministerstva financí, krajů, obcí i poskytovatelů sociálních služeb a jejich zaměstnanců.
 • (Soubor typu .pdf)Přehled požadavků Ministerstva práce a sociálních věcí k návrhu rozpočtu na rok 2020
  ilustrační fotoMinisterstvo práce a sociálních věcí zveřejňuje přehled požadavků k návrhu rozpočtu na rok 2020
 • (Soubor typu .pdf)Východiska pro diskuzi k balíčku zaměstnanosti
  ilustrační fotoMinisterstvo práce a sociálních věcí zveřejňuje východiska pro diskuzi k balíčku zaměstnanosti, a to v návaznosti na konání prvního kulatého stolu, který k tomuto tématu uspořádalo.

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 22.8. 2019 000 07:02.