Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Tiskové zprávy MPSV:

Tiskové zprávy (březen)

Obsah položky Tiskové zprávy (březen):

 • (Soubor typu .pdf)Ministryně Maláčová představila východiska reformy Lékařské posudkové služby
  ilustrační fotoMinistryně Jana Maláčová (ČSSD) představila na dnešním kulatém stole východiska reformy Lékařské posudkové služby (LPS). Tématem diskuze byly hlavní problémy, kterým LPS v současné době čelí. Mimo jiné například nedostatek mladých posudkářů. MPSV v souvislosti s těmito problémy představilo sadu opatření. Pomoci by mohla například náborová kampaň pro LPS.
 • (Soubor typu .pdf)MPSV chce aktivizovat nezaměstnané. Na pomoc s hledáním práce vyčlení 400 mil. Kč
  ilustrační fotoPřestože se naší ekonomice dlouhodobě daří, je třeba se nadále věnovat těm, jejichž situace na trhu práce je nejistá či komplikovaná. To může být z důvodu věku, zdravotního hendikepu nebo péče o děti či příbuzné. Těmto i dalším osobám, které jsou (dlouhodobě) nezaměstnané, pomohou projekty, které lze realizovat v rámci nové výzvy Operačního programu Zaměstnanost.
 • (Soubor typu .pdf)Poslanecká sněmovna projednala problematiku financování sociálních služeb. MPSV letos přispívá rekordní částkou
  ilustrační fotoProblematikou financování sociálních služeb se dnes zabývala poslanecká sněmovna. Ministryně Jana Maláčová (ČSSD) prezentovala rekordní výši stávajícího financování ze strany MPSV, která se během posledních pěti let zvýšila o 104 %. Ministryně zároveň informovala sněmovnu o přípravě novelizace zákona o sociálních službách, který by měl financování systémově řešit.
 • (Soubor typu .pdf)Komise pro spravedlivé důchody se zabývala nízkými důchody žen
  ilustrační foto V pátek 22. března 2019 se uskutečnilo II. zasedání Komise pro spravedlivé důchody za účasti ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD). Toto jednání bylo věnováno zejména návrhům opatření k odstranění nespravedlivě nízkých důchodů žen.
 • (Soubor typu .pdf)Podpora podnikového vzdělávání pokračuje: MPSV dá zaměstnavatelům přes 1,4 miliardy
  ilustrační foto Ministerstvo práce a sociálních věcí vyhlásilo dne 15. 3. 2019 v rámci Operačního programu Zaměstnanost výzvu zaměřenou na podnikové vzdělávání zaměstnanců. Firmy z celé České republiky mohou po dobu dvou měsíců podávat žádosti o podporu, a přidat se tak k více než 1 100 podnikům, které dotaci získaly před třemi lety.
 • (Soubor typu .pdf)Ministryně Maláčová vede v New Yorku českou delegaci na 63. zasedání Komise OSN pro postavení žen
  ilustrační foto Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) vede českou delegaci, která v neděli odletěla do New Yorku na pravidelné zasedání Komise OSN pro postavení žen. Během své účasti na této mezinárodní události, která bude probíhat ve dnech 11.–22. března 2019, vystoupí s národním projevem, zúčastní se několika odborných seminářů a setká se také s ministerskými zahraničními kolegy.
 • U příležitosti MDŽ představila ministryně Maláčová sérii opatření k odstraňování ekonomických nespravedlností vůči ženám
  ilustrační fotoMinistryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) dnes v Poslanecké sněmovně představili navrhovaná opatření, která mají za cíl zmírnit nerovnosti v odměňování žen a mužů a řešit situaci v oblasti nižších důchodů žen. Tato opatření navazují na závěry studie projektu 22 % K ROVNOSTI, která detailně popisuje nerovné odměňování žen a mužů a jeho příčiny.
 • (Soubor typu .pdf)Ministerstvo jednalo o revizi dávek na bydlení
  ilustrační fotoV pondělí 4. března se na MPSV uskutečnil kulatý stůl k problematice revize dávek na bydlení. Ministryně Jana Maláčová (ČSSD) zde odbornou veřejnost podrobně seznámila s 6 východisky revize dávek na bydlení. Cílem je zjednodušení systému, omezení zneužívání dávek a obrana před obchodníky s chudobou.

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 22.8. 2019 000 06:52.