Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Tiskové zprávy MPSV » Rok 2018:

Tiskové zprávy (říjen)

Obsah položky Tiskové zprávy (říjen):

 • (Soubor typu .pdf)MPSV spustilo informační kampaň o právech osob se zdravotním postižením
  ilustrační fotoCílem kampaně Ministerstva práce a sociálních věcí je prohloubit vnímání široké veřejnosti o tom, že lidé s postižením mají stejná práva na samostatný život jako všichni ostatní. Stále se totiž u veřejnosti setkáváme s vyčleňováním osob s postižením z běžného života. Hlavním heslem kampaně je slogan „Žít doma je přirozené“.
 • (Soubor typu .pdf)O sbližování výše mezd v EU debatovala ministryně Jana Maláčová v Bratislavě
  ilustrační fotoO mzdové konvergenci, budoucnosti Evropské unie a o podobě Evropského pilíře sociálních práv debatovala ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) s odborníky z tzv. V4 na Regionálním fóru pro sociální a hospodářskou politiku „Sociální Evropa – jediná cesta ke konvergenci?“. Konferenci v Bratislavě uspořádala Nadace Friedricha Eberta v pondělí 29. října 2018.
 • Den otevřených dveří na Ministerstvu práce a sociálních věcí ČR
  ilustrační fotoV pondělí 29. října otevře Ministerstvo práce a sociálních věcí své dveře veřejnosti v hlavní budově Na Poříčním právu 1, Praha 2. Prohlídky se budou konat od 13:00, 14:00, 15:00 a je nutná rezervace předem. Dozvíte se zajímavosti z historie ministerstva a nahlédnete do reprezentativních prostor včetně ministerské pracovny, která slouží k přijímání významných návštěv či k vedení porad. Seznámíte se s agendou ministerstva a jeho přímo řízených organizací. Kromě komentované prohlídky bude pro návštěvníky ve spolupráci s Asociací poskytovatelů sociálních služeb připravena malá výstava na téma stáří očima dětí. Den otevřených dveří MPSV je součástí oslav ke 100. výročí založení republiky. Neobyčejnou událostí je i slavností nasvícení budovy, která bude od 26. 10. do 29. 10. osvětlena v národních barvách a to vždy od 18:00.
 • (Soubor typu .pdf)Stav IT na Ministerstvu práce a sociálních věcí
  ilustrační fotoMinisterstvo práce a sociálních věcí podepsalo v úterý 9. října 2018 dodatek ke smlouvě o zajištění služeb podpory provozu a rozvoje OKaplikací se společností OKsystém. Díky tomuto kroku byla prodloužena možnost uplatnit právo resortu na prodloužení doby poskytování služeb (tzv. opční právo) do 30. listopadu 2018.
 • (Soubor typu .pdf)Ministryně Maláčová: Díky financování dětských skupin a mikrojeslí podpoříme rodiny s dětmi i zaměstnanost
  ilustrační foto Ministerstvo práce a sociálních věcí vyslalo pod vedením ministryně Jany Maláčové (ČSSD) do mezirezortního připomínkového řízení novelu zákona o poskytování služby péče o dítě v dětské skupině. Hlavním cílem je zajistit financování dětských skupin a mikrojeslí ze státního rozpočtu po ukončení dotační podpory z Evropského sociálního fondu a podpořit tak dostupný systém služeb předškolní péče v ČR.
 • (Soubor typu .pdf)Ministerstvo práce a sociálních věcí chce zvýšit bezpečnost a ochranu při práci
  ilustrační foto Ministerstvo práce a sociálních věcí připravilo návrh zákona o bezpečnosti provozu vyhrazených technických zařízení. Hlavním cílem úpravy je zvýšit bezpečnost a ochranu při práci zaměstnanců a osob samostatně výdělečně činných.

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 17.9. 2019 000 12:32.