Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Tiskové zprávy MPSV » Rok 2018:

Tiskové zprávy (září)

Obsah položky Tiskové zprávy (září):

 • (Soubor typu .pdf)Vláda schválila příspěvek na podporu sociálního dialogu v roce 2019
  ilustrační foto Vláda na svém jednání schválila ve středu 26. září 2018 finanční prostředky ve výši 37,5 milionu korun na projekty sociálních partnerů v roce 2019. Ty podpoří sociální dialog na celostátní a krajské úrovni.
 • (Soubor typu .pdf)MPSV reviduje Metodickou příručku pro kurátory
  ilustrační foto Ministerstvo práce a sociálních věcí odstranilo z webových stránek Metodickou příručku pro kurátory dětí a mládeže z důvodu probíhající revize aktuálního znění. Na té spolupracuje s příslušnými ministerstvy, odbornými subjekty i krajskými samosprávami. Hlavním důvodem je především vytváření nejasností z důvodů dezinterpretace některých pasáží materiálu.
 • (Soubor typu .pdf)Ministryně Jana Maláčová navštívila Jihočeský kraj
  ilustrační foto V úterý 25. 9. 2018 navštívila ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) Jihočeský kraj, aby i zde zmapovala potřeby v sociální oblasti a na trhu práce.
 • (Soubor typu .pdf)Ministryně Maláčová navrhuje výrazné zvýšení rodičovského příspěvku
  ilustrační foto Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) navrhuje zvýšení rodičovského příspěvku na dítě do čtyř let věku ze stávajících 220 tisíc na 260 tisíc korun pro rodiče s jedním dítětem. Rodiny s dvojčaty a vícerčaty by měly nárok na 390 tisíc místo dnešních 330 tisíc korun. Více financí chce ministryně prosadit od 1. července 2019.
 • Náměstek Povšík ocenil odpovědné zadávání veřejných zakázek
  ilustrační foto Ocenění za implementaci principů společensky odpovědného zadávání veřejných zakázek a za přínos k jeho rozvoji v České republice udělilo Ministerstvo práce a sociálních věcí a Ministerstvo zemědělství během konference „Odpovědné veřejné zadávání 2018“ dvěma institucím. A to Masarykově univerzitě a Krajskému úřadu Jihomoravského kraje. MPSV přitom bylo jednou z prvních organizací státní správy, která principy odpovědného zadávání zavedla a začala používat ve svých nákupních procesech.
 • (Soubor typu .pdf)Ministryně Maláčová se zúčastnila společného zasedání české a slovenské vlády
  ilustrační fotoMinistryně práce a sociálních věcí ČR Jana Maláčová (ČSSD) jednala v pondělí 17. září 2018 se svým slovenským protějškem Jánem Richterem. Setkání se uskutečnilo v Košicích v rámci šestého společného zasedání vlád České republiky a Slovenské republiky. Významným tématem společného jednání s ministrem práce, sociálních věcí a rodiny SR byla sdílená pracovní místa. „V současné době připravujeme novelu zákoníku práce, kterou chceme upravit otázku sdíleného pracovního místa. Slovensko tuto úpravu zavedlo již v roce 2011. Tento nástroj by mohli využít rodiče s malými dětmi nebo zaměstnanci v předdůchodovém věku. Výhodou tohoto institutu je posílení flexibility zejména z pohledu zaměstnance a podstatně lepší možnost zaměstnance slaďovat pracovní a rodinný život,“ uvedla ministryně Jana Maláčová.

  Více se dozvíte v příloze tiskové zprávy.
 • Ministryně Maláčová navštívila Kraj Vysočina
  ilustrační foto Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) zavítala v sobotu 15. září 2018 na Vysočinu. Hlavními tématy návštěvy byly platy zaměstnanců v oblasti sociálních služeb, transformace sociálních služeb, problematika dávek a zálohovaného výživného.
 • (Soubor typu .pdf)Ministryně Maláčová navštívila Moravskoslezský kraj
  ilustrační foto Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) navštívila v úterý 11. září 2018 Moravskoslezský kraj. Zástupcům Bohumína a Karviné představila patnáct hlavních podnětů, kterými se vláda bude nyní zabývat při řešení problematiky sociálně vyloučených lokalit.
 • (Soubor typu .pdf)Česká republika oslaví Dny pěstounství
  ilustrační foto V sedmi krajích oslaví v září a říjnu pod záštitou Ministerstva práce a sociálních věcí (Tý)dny pěstounství. Akce nabízí možnost poděkovat všem pěstounům starajícím se o děti, které nemohou být se svými rodiči. Středočeský, Jihočeský, Královéhradecký, Moravskoslezský, Olomoucký a Pardubický kraj a Vysočina připravily pro pěstounské rodiny, ale i širokou veřejnost bohatý program.
 • (Soubor typu .pdf)MPSV chystá přesuny evropských financí v rámci Operačního programu Zaměstnanost na sociální služby
  ilustrační foto Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) počítá s uvolněním prostředků v objemu 1,68 miliardy korun v rámci Operačního programu Zaměstnanost. Cílem je převést část financí určených na podporu zaměstnanosti ve prospěch sociálních služeb. Návrh reaguje na rekordně nízkou nezaměstnanost v ČR. Dojde tak k posílení financování sociálních služeb na krajské úrovni a k navýšení prostředků na podporu dětských skupin.

  Více se dozvíte v příloze tiskové zprávy.
 • (Soubor typu .pdf)Ministryně Maláčová: Od ledna 2019 dojde k největšímu navýšení důchodů v historii, průměrný starobní důchod přesáhne 13200 korun
  ilustrační foto Ministerstvo práce a sociálních věcí promítlo údaje Českého statistického údaje o průměrných mzdách za první pololetí roku 2018 do definitivního výpočtu valorizace penzí od 1. ledna 2019. Od nového roku dojde k historicky největšímu navýšení důchodů. Průměrný starobní důchod přesáhne částku 13200 korun.

  Více se dozvíte v příloze tiskové zprávy.
 • (Soubor typu .pdf)Inspektoři odhalili zfalšované doklady cizinců
  ilustrační fotoPadělané doklady, které z pěti občanů Moldavské republiky „udělaly“ Rumuny a další porušení zákona odhalili inspektoři koncem srpna při kontrolách přímo na pracovištích. Celkem 76 lidí převážně z Ukrajiny je teď podezřelých z porušení zákona o pobytu cizinců na území České republiky a porušení zákona o zaměstnanosti.
 • (Soubor typu .pdf)MPSV poskytne na transformaci ústavů 60 milionů korun
  ilustrační foto Ministerstvo práce a sociálních věcí vyčlenilo v Operačním programu Zaměstnanost na podporu transformace pobytových sociálních služeb pro osoby se zdravotním postižením dalších 60 milionů korun. „Peníze jsou určeny zejména na přeměnu velkokapacitních ústavů na služby poskytované v běžném prostředí. Stále totiž přetrvává stav, kdy řada klientů je zařazena do institucionalizované pobytové služby, ačkoliv by byli schopni žít běžný život, za určité asistence, v domácím prostředí,“ uvedla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová.

  Více se dozvíte v příloze tiskové zprávy.
 • (Soubor typu .pdf)Ministryně Maláčová jednala v Ústeckém kraji o nezaměstnanosti a problematice vyloučených lokalit
  ilustrační foto Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová navštívila v pondělí 3. září 2018 Ústecký kraj. Společně s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem, náměstkem hejtmana Martinem Klikou a poslancem Jaroslavem Foldynou hovořila o aktuální situaci ve vyloučených lokalitách, nezaměstnanosti, činnosti Úřadu práce a kontrolách pobírání sociálních dávek. „Ústecký kraj je dlouhodobě postižen strukturální nezaměstnaností a potýká se s mnoha sociálně vyloučenými lokalitami, proto moje první návštěva směřovala právě do tohoto regionu. Řešení těchto problémů je jednou z mých hlavních priorit. S představiteli kraje jsme se shodli, že je opravdu nejvyšší čas, abychom tuto problematiku začali systémově řešit. Pomoci by mohlo stanovení limitu doplatku na bydlení ve výši v místě obvyklé a slučování dávek. Důležité je také posílit struktury Úřadu práce, aby mohly být zintenzivněny kontroly zneužívání dávek,“ konstatovala ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová po návštěvě sídliště v Janově, jedné z vyloučených lokalit.
 • (Soubor typu .pdf)Ministryně Maláčová uvedla do funkce novou ředitelku Centra Zbůch
  ilustrační foto Do funkce nové ředitelky Centra pobytových a terénních sociálních služeb Zbůch uvedla v pondělí 3. září 2018 Dagmar Terelmešovou ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová.
 • (Soubor typu .pdf)Ministerstvo práce a sociálních věcí ukončí k 31. prosinci 2018 činnost Fondu dalšího vzdělávání
  ilustrační foto Ministerstvo práce a sociálních věcí ukončí k 31. prosinci 2018 činnost státní příspěvkové organizace Fondu dalšího vzdělávání. Důvodem je nízká poptávka po kmenové činnosti organizace a finanční a personální nestabilita.

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 17.9. 2019 000 12:16.