Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Tiskové zprávy MPSV » Rok 2018:

Tiskové zprávy (duben)

Obsah položky Tiskové zprávy (duben):

 • Letos poprvé zasedala Rada vlády pro seniory a stárnutí populace
  ilustrační fotoPoprvé v letošním roce zasedala Rada vlády pro seniory a stárnutí populace. Mezi hlavní body zasedání patřily informace o práci na navazujícím strategickém materiálu politiky stárnutí na období 2018 až 2022 či souhrnná zpráva o plnění Národního akčního plánu Alzheimer.
 • (Soubor typu .pdf)Náklady na informační technologie (ICT) na MPSV
  ilustrační fotoVzhledem k množícím se spekulacím a často zavádějícím mediálním výrokům zveřejňujeme skutečné náklady na informační technologie (ICT) resortu MPSV.
 • (Soubor typu .pdf)Sněmovna schválila vládní návrh na zvýšení důchodů
  ilustrační fotoPoslanci dnes v prvním kole podpořili návrh Ministerstva práce a sociálních věcí, na zvýšení penzí od ledna příštího roku. Novela, která již prošla vládou, zvyšuje základní výměru důchodu z 9 na 10 procent průměrné mzdy u nově přiznávaných i již vyplácených důchodů a také zvyšuje penzi o tisíc korun měsíčně důchodcům, kteří dosáhli věku 85 let.
 • (Soubor typu .pdf)MPSV objevilo další problém v hospodaření
  ilustrační fotoMinisterstvo práce a sociálních věcí musí reagovat na další negativní zjištění, na které upozornila řada kontrol, jak interních, tak i ze strany Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ). Z dosavadních zjištění se lze domnívat, že bývalé vedení resortu po sobě zanechalo celou řadu problematických projektů, které je nyní nutné neprodleně řešit, aby státu nevznikala další škoda většího rozsahu.
 • (Soubor typu .pdf)MPSV podalo Nejvyššímu státní zastupitelství ČR trestní oznámení
  ilustrační fotoMinisterstvo práce a sociálních věcí oznámilo Nejvyššímu státnímu zastupitelství ČR podezření na spáchání trestného činu. A to ve věci porušování povinností při správě cizího majetku a zneužití pravomoci úřední osoby. Oznámení souvisí s pořízením a činností ekonomického informačního systému EKIS/SAP a skartací písemností v prosinci 2017. Vzniklá škoda by mohla podle odhadů přesáhnout částku 150 mil. Kč.
 • (Soubor typu .pdf)Do soutěže na nový důchodový systém se nikdo nepřihlásil
  ilustrační fotoMinisterstvo práce a sociálních věcí (MPSV) zrušilo výběrové řízení na nový systém výpočtu a výplaty důchodů. Důvodem je, že v zákonné lhůtě nebyla podána žádná nabídka. Veřejnou zakázku vypsalo tehdejší vedení MPSV den po volbách do Poslanecké sněmovny ČR (PSP ČR). Zakázka spadala do působnosti tehdejšího prvního náměstka ministryně práce a sociálních věcí Roberta Baxy.
 • (Soubor typu .pdf)Ministryně práce a sociálních věcí podává trestní oznámení na neznámého pachatele
  ilustrační fotoV úterý 3. dubna 2018 podala ministryně Jaroslava Němcová podnět k šetření Policii České republiky vzhledem k podezření na spáchání trestného činu neznámým pachatelem. Podezření se týká veřejné zakázky s názvem „Právní služby související s výkonem funkce člena věřitelského orgánu ČSSZ ve věci insolvence společnosti OKD a. s.“
 • (Soubor typu .pdf)Zaměstnavatele lidí s handicapy může veřejnost nominovat do soutěže Stejná šance
  ilustrační fotoZaměstnavatelé umožňující pracovní uplatnění lidem se zdravotním znevýhodněním mohou získat ocenění v osmém ročníku soutěže Stejná šance – Zaměstnavatel roku 2018. Nominovat zaměstnavatele může široká veřejnost prostřednictvím webových stránek Stejná šance. Soutěži poskytlo záštitu Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV).

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 17.9. 2019 000 12:14.