Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Tiskové zprávy MPSV:

Tiskové zprávy (březen)

Obsah položky Tiskové zprávy (březen):

 • Ministryně práce a sociálních věcí se zúčastnila jednání Rady EPSCO v Bruselu
  ilustrační fotoVe čtvrtek 15. března 2018 se uskutečnilo řádné zasedání Rady EU pro zaměstnanost, sociální politiku, zdraví a ochranu spotřebitele (EPSCO), Českou republiku zde zastoupila ministryně práce a sociálních věcí Jaroslava Němcová. Hlavními tématy debaty byla „Budoucnost sociální Evropy po roce 2020“ a „Snižování genderových rozdílů v odměňování“. Dále se projednávaly body „Evropský semestr“, „Investování do zaměstnanosti mládeže“ a „Doporučení o Evropském rámci pro kvalitní a efektivní učňovskou přípravu“. Na žádost paní ministryně byl program zasedání doplněn o projednání aktuálního stavu revize směrnice o vysílání pracovníků v rámci poskytování služeb.
 • (Soubor typu .pdf)MPSV zve na veletrh Jobs Expo
  ilustrační fotoLidé, kteří hledají práci nebo uvažují o změně zaměstnání, by si neměli nechat ujít mezinárodní veletrh pracovních příležitostí Jobs Expo, který se koná ve čtvrtek 8. a v pátek 9. března 2018 na Výstavišti v Praze-Holešovicích. Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) převzalo nad veletrhem záštitu.
 • (Soubor typu .pdf)Ministryně práce a sociálních věcí prohlubuje spolupráci s kraji
  ilustrační foto Dnes 2. března se ministryně práce a sociálních věcí Jaroslava Němcová zúčastnila jednání Komise Rady Asociace krajů České republiky (AK ČR) pro sociální věci. Uskutečnilo se v Čeladné na Frýdecko-Místecku a jedná se o další z pravidelných setkání, které navazuje na setkání vlády s hejtmany, kde byla krajům přislíbena intenzivnější komunikace a pomoc v otázkách, jež řeší.
 • (Soubor typu .pdf)Nová výzva přinese dalších 50 milionů korun na obědy pro děti z chudých rodin
  ilustrační fotoMinisterstvo práce a sociálních věcí pokračuje v podpoře dětí, jejichž rodiče si nemohou dovolit platit jim obědy ve školní jídelně. Aktuálně vyhlásilo výzvu „Potravinová pomoc dětem ve vážné sociální nouzi“, která se vztahuje na školní rok 2018/2019. O peníze mohou požádat kraje, které je pak přeposílají jednotlivým školám. Celkem je pro kraje připraveno 50 milionů korun.

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 17.3. 2018 000 05:31.