Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Noviny Práce a sociální politika » Editorial » Starší čísla:

Slovo ministryně

Když jsem do funkce ministryně práce nastupovala, měla jsem jasnou vizi a řadu priorit, které jsem považovala za klíčové. Jsem velice hrdá na to, že se nám mnoho z nich podařilo dotáhnout do zdárného konce. Chtěla bych velmi poděkovat všem zaměstnancům, spolupracovníkům a kolegům za vytrvalou práci, bez níž by takových výsledků nebylo možné dosáhnout. A věřte mi, že těch úspěchů není málo. Nezaměstnanost máme nejnižší v rámci celé Evropské unie, k čemuž pomohlo i opětovné navyšování minimální mzdy, prosadil se tak potřebný zákon o sociálních službách a podařilo se razantně zvýšit platy lidem, kteří v nich pracují. Pomoci se dostalo také rodinám s dětmi, a to například zvýšením přídavku na dítě či možností flexibilněji čerpat rodičovský příspěvek. Náš resort se také zasloužil o výrazné navýšení platů zaměstnanců ve veřejných službách a státní správě. I přes tento výčet toho, co se nám povedlo, ale nemohu opomenout i nezdary. I přes veškerou snahu nebylo možné prosadit všechny priority, jež jsme si předsevzali. Nikoliv proto, že bychom jim věnovali menší úsilí, ale zkrátka z toho důvodu, že pro ně nebyla dostatečná politická shoda. A bez té se bohužel neobejdeme. A tak bude vybudování kvalitního sociálního bydlení či zavedení zálohovaného výživného v rukách budoucí vlády.

Mgr. Michaela Marksová
ministryně práce a sociálních věcí

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 17.12.2017

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 15.10. 2018 000 10:13.