Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články:

Dětská skupina Spirála se otevřela, nabízí „tak trochu“ jiný způsob výchovy (homer.cz)

Spirálu přišli slavnostně otevřít nejen rodiče dětí a pedagogové. Událost si nenechali ujít ani náměstkyně ministryně práce a sociálních věcí Gabriela Nekolová, náměstek hejtmana Ústeckého kraje Martin Klika či primátor Mostu Jan Paparega.

„Věříme, že v regionu, kde žijeme a pracujeme, je dostatek lidí, kteří vědí, že kvalitní vzdělání je branou do úspěšného a spokojeného života,“ řekl v úvodu ředitel školky Václav Hořejší. Školka má kapacitu dvacet dětí. Do skupiny v současné době patří dětí sedm.

„Podněcujeme u dětí fantazii, představivost, samostatnost, zdravé sebevědomí cestou přirozené výchovy. Pracujeme v přátelské atmosféře, děti si mohou volit činnosti, rozvíjejí svou samostatnost a zodpovědnost. Za podpory dospělých děti objevují svůj potenciál. Nabízíme rodinné bezpečné prostředí, blízké tomu, jaké znají z domova, ze své rodiny. Klademe důraz na nadstandardní výuku anglického jazyka. V týmu máme pedagoga, který na děti mluví pouze anglicky, účastní se běžného programu a přináší anglické činnosti. S angličtinou se tedy děti seznamují přirozeně každý den,“ nastínil program školky Václav Hořejší.

„Jsem rád, že taková skupina v Mostě vznikla. Rozšiřuje nabídku předškolního vzdělávání a dává rodičům další možnost výběru,“ pochválil vznik školky primátor Mostu. V budoucnost Spirály věří i dva kmotři, Robert Reichel a Liběna Hlinková.

„Spirálu jsme si vybrali, protože chceme, aby naše dcera chodila do školky s dětmi, které mají podobné zájmy jako ona. Aby vyrůstala v kolektivu, ve kterém se může její osobnost rozvíjet,“ říká Jakub Nečas. Dětskou skupinu finančně podpořilo Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR.

Zdroj: homer.cz

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 16.10.2017

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 20.6. 2019 000 04:59.