Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články:

„Je radost potkávat děti s podnosem jídla” (5plus2)

"Cílem projektu je zajistit dětem ze sociálně a ekonomicky slabých rodin pravidelnou kvalitní stravu v jídelnách mateřských a základních škol. Tímto škola poskytne dítěti možnost zůstat do odpoledních hodin, účastnit se zájmových aktivit a zapojit se do kolektivu. Zároveň tak kontroluje docházku, neboť pravidelná docházka je jedna z podmínek poskytnutí financí," vysvětluje mluvčí znojemské radnice Zuzana Pastrňáková projekt ministerstva práce a sociálních věcí.

Například základní a mateřská škola v Pražské pomůže v letošním školním roce 36 žákům, kterým se dosud nedostávalo důstojného oběda každý den. "I když pro ekonomku školy a vedoucí školního stravování s sebou přinesly dotované obědy práci navíc, neváhali jsme ani minutu a do projektu se zapojili. A opravdu jsme měli radost, když jsme v jídelně mohli potkávat s podnosem plným jídla děti, které dříve na oběd chodit nemohly," vysvětluje ředitel školy Pavel Trulík.

Už potřetí se do projektu zapojila Základní škola Mládeže. "Chtěli jsme pomoci rodinám, které nemohou platit dětem obědy, i když je to kolikrát jediné kvalitní teplé jídlo za den. Tyto děti jsou také díky tomu více začleňovány do kolektivu, protože s kamarády mohou chodit i na oběd," podotýká ředitelka Romana Loydová. Zatímco zpočátku škola pomáhala tímto způsobem deseti dětem, dnes je jich díky změněným kritériím už pětatřicet.

Výběr dětí je záležitostí Úřadu práce ve Znojmě a je odvislý od pobírání dávek ve hmotné nouzi. "Prostřednictvím Úřadu práce jsou zákonní zástupci osloveni, že mají možnost získat podporu. Ti pak vyplní dokumenty, úřad práce sestaví seznam dětí a přes krajský úřad získáme seznam podporovaných žáků,‘ popisuje systém výběru podporovaných dětí Loydová.

Zdroj: 5plus2

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 13.10.2017

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 25.8. 2019 000 08:38.