Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články:

Dnes je v Chrudimi Den seniorů

Hlavní náplní budou informační stánky, besedy a přednášky o zásadních oblastech politiky stárnutí. Na programu budou například otázky důchodového systému, nároků na sociální dávky v krizových životních situacích či poradenství ohledně zaměstnanosti generace 50+. Dále pak ochrana před tzv. šmejdy a exekucemi, téma bezpečnosti seniorů, zdravotní prevence nebo celoživotního vzdělávání.

"Senior by neměl být chápán pasívně jenom jako předmět něčí péče. Jsem přesvědčen, že většina z našich seniorů jsou sebevědomí lidé, schopní racionálně jednat a případně se bránit před útoky všeho druhu. Na nás a institucích je pak poskytnout jim pomocný a především skutečně užitečný informační servis – vzletných frází a příslibů už slyšeli, myslím, dost a dost," říká k programu Miroslav Tejkl, místostarosta města pro sociální, bezpečnostní a živnostenskou agendu.

K dobré pohodě zahraje cimbálovka Majerán, pro všechny návštěvníky bude připraveno malé občerstvení. Akce bude ukončena v 18 hodin.

Zdroj: Chrudimský deník

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 3.10.2017

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 18.6. 2019 000 23:19.