Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články:

Hejtmanka Stráská: Peníze šly v Kaplici hlavně do zvýšení komfortu pro klienty

Osmnáct jednolůžkových a osmnáct dvoulůžkových pokojů je dnes už plně obsazeno. Dům jsme postavili, teď z něj musíme udělat domov "K rekonstrukci stávajícího domova a přístavbě nové části se přistoupilo zejména proto, aby se zvýšila kvalita péče pro klienty. Právě to považuji za důležité, že peníze směřovaly do zvýšení komfortu pro obyvatele domova," zdůraznila hejtmanka Ivana Stráská a vysvětlila, že klient, jehož zdravotní stav vyžaduje celodenní péči, vnímá velmi silně, jestli žije v pěkném prostředí s vlastním sociálním zařízením a pečují o něj přívětiví lidé. "Dům jsme postavili, ale domov z něj teď ještě musíme udělat," dodala hejtmanka.

Dům splňuje všechna kritéria moderní doby také podle náměstka hejtmanky pro sociální věci Zdeňka Dvořáka. "Stavba může sloužit jako vzor pro všechny ostatní rekonstrukce, je totiž plně v souladu s pravidly kraje, která požadují u všech nových ubytovacích kapacit maximálně dvoulůžkové pokoje," upozornil Dvořák a popřál všem klientům, aby v domově prožili pestrý a hlavně důstojný podzim života. Přestěhování klientů z českokrumlovské nemocnice do Kaplice pomůže klientům i ze sociálního hlediska. "Rodiny našich klientů jednoznačně přivítají, že mohou své blízké v domově častěji navštěvovat, když teď budou moci žít nedaleko od nich," uvedl starosta Kaplice Pavel Talíř s tím, že zrekonstruovaný dům pro seniory znamená i zvýšení možnosti pracovního uplatnění pro místní obyvatele. Rekonstrukcí Domova pro seniory v Kaplici plány na zvýšení komfortu sociální péče v Jihočeském kraji zdaleka nekončí. V plánu je otevření nového domova v Dačicích, do budoucna jsou připravovány další investice např. v Horní Stropnici nebo Chýnově.

Zdroj: parlamentnilisty.cz

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 3.10.2017

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 20.6. 2019 000 05:43.