Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Senioři a politika stárnutí:

Akce Den seniorů

Akce Den seniorů zavítala postupně do 8 měst

Stárnutí je doprovázeno mnoha předsudky, které ho většinou redukují na problematiku výše starobního důchodu. Dlouhodobě se téma života po šedesátém roku věku a jeho dopadů na společnost jako celek odsouvá na okraj zájmu veřejnosti. Zajímat se o to, jak opravdu žijí čeští senioři, co je trápí a naopak baví, a jak se na stárnutí populace může připravit stát, prostě není „IN“. MPSV proto u příležitosti Mezinárodního dne seniorů uspořádalo seriál akcí v osmi českých a moravských městech, které měly přispět k větší osvětě a informovanosti v této oblasti.

„Návštěvníci akcí se dozvědí, na co si dát pozor v oblasti spotřebitelských práv a ochrany před takzvanými Šmejdy, jak a které sociální služby nejlépe zvolit, aby se vyhnuli těm neregistrovaným, jak se bránit nezaměstnanosti. Senioři dostanou informace pro situace, když jim hrozí nebezpečí způsobené například požárem, nehodami nebo jak se mohou bránit proti různým formám trestné činnosti,“ uvedla ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.

Návštěvníci si mohli nechat změřit tlak a dostali tipy, jak lze díky sportu a zdravému životnímu stylu předcházet například cukrovce a dalším civilizačním nemocím. Dozvěděli se informace z oblasti sociálních dávek nebo o způsobu výpočtu důchodu. Součástí akcí byly i tematicky zaměřené přednášky a hudební vystoupení.

  • Dny seniorů probíhaly od 18. září do 17. října.
  • Akce se konaly postupně v Kladně, Žďáru nad Sázavou, Chrudimi, Novém Jičíně, Jablonci nad Nisou, Tachově, Praze a Vyškově. Začínaly vždy od 14 hodin a končily v 18 hodin.
  • Celá roadshow nebyla zaměřena jen na osoby starší 55 let, ale přivítána byla širší veřejnost včetně rodin s malými dětmi.

FOTOGALERIE

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 8.12.2017

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 25.8. 2019 000 05:30.