Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články:

Chráněné dílny dostanou víc. Dobrý krok, říká Bíza (Nový život)

Navýšení vítá například Stanislav Bíza, který je majitelem chráněné dílny ve Starovičkách. "Je to dobrý krok. Stát musí myslet na to, že zaměstnáváme i lidi s těžším mentálním postižením, kteří si na sebe prostě nevydělají. O to je to pro nás potom složitější," poukázal Bíza, v jehož firmě nyní pracuje pětatřicet lidí.

Novela řeší také podle Bízy doposud zbytečně složitou administrativu. "Museli jsme zřizovat chráněná pracovní místa. Každého zaměstnance jsme museli řešit přes úřad práce. Než jsme někdy dostali všechna potřebná schválení, tak u nás ten člověk už třeba ani nepracoval," řekl Bíza.

Nově budou zaměstnavatelé žádat úřad práce o uznání na chráněném trhu práce. Odpadne jim tak složité papírování s každým pracovníkem zvlášť. Chráněná dílna Sansimon funguje například také ve Znojmě.

Navýšení příspěvku na zdravotně postižené souvisí s nárůstem minimální mzdy na dvanáct tisíc a dvě stě korun od ledna příštího roku. "Příspěvek proplatí zaměstnavatelům mzdu vynaloženou na zaměstnávání této ohrožené skupiny lidí," uvedl mluvčí ministerstva práce a sociálních věcí Petr Sulek.

Zdroj: Nový život

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 27.9.2017

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 20.6. 2019 000 04:50.